NKA Universitas Pécs
BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós

Újabb siker a bajnokságban

2024. január 14.
Újabb siker a bajnokságban Extra első és negyedik negyedének köszönhetően nagy különbségű győzelmet aratott csapatunk a két Európa Kupa nyolcaddöntő között. A BKG Prima Natura Szigetszentmiklós ellen elért 94-61-es sikerével továbbra is őrzi csapatunk a harmadik helyét a bajnoki tabellán.
Ünnepélyes felvezetéssel indult az NKA Universitas Pécs – BKG Prima Natura Szigetszentmiklós mérkőzés, a csapatok bemutatásakor Éles Péter és Ivica Mavrenszki köszöntötték Riskó Dávidot, az ellenfél vezetőedzőjét, aki korábban az Akadémia korosztályos csapataiban kosárlabdázott. A feldobás ezúttal is egy születésnapos szurkolónké lett, Kéri Iván ma töltötte be a 74. életévét.

Ahogyan elterveztük, koncentráltan és jól kezdtük a meccset, a kezdőcsapatunkból mind az öten betaláltak a harmadik percre, 11-2-nél ki is kérték első idejüket a vendégek. A folytatásban Jovan Gorec folyamatosan cserélte le játékosait, a lendület 17-2-ig ki is tartott. Baltkojiené vezérletével elmozdultak a két dobott pontról a kék mezes szigetszentmiklósiak, a hetedik percben 17-7 állt az eredményjelzőn. Sokszor csak szabálytalanságok árán tudták megállítani a mieinket, az ekkor hibátlan büntetőzésünk is benne volt az első negyed 27-12-es eredményében.

A negyed utáni kicsit hosszabb szünet alakult ki Gróf büntetőjének utólagos felírása miatt, a folytatásban bő három perces kosárcsend állt be a mieinknél. Ekkor semmi nem akart összejönni támadásban, de a BKG sem muzsikált sokkal jobban (15. perc 27-14). Peyton Williams törte meg egy közeli találattal a szériát és ha egy üzlet megindul, Sydney Wallace is bevarázsolt a sarokból egy hármast (32-14). A következő percekben pontosabban játszottak a vendégek, le is faragták a hátrányukat tizenegy pontra (36-25). A negyed végét Petrénité triplája zárta, 40-28 volt az állás a nagyszünetben.

Két Rozmán büntetővel tíz pontra közelítette meg csapatunkat a BKG, majd hatékony percek következtek Sydney Wallace és társai számára, három perc játék után 47-31-re változott az eredmény. Remek labdaszerzések, szép passzok jellemezték ekkor a játékunkat, a 24. percben 51-34-nél időt kért a vendégek edzője. Baltkoiené ugyan bedobott egy hármast, de Matea Tadic szép passzából Kiss Angelika is betalált, majd jött Sydney Wallace menetrend szerinti hármasa a sarokból, amivel kerek húsz pont lett közte (56-36). Faragott hátrányán a szívósan küzdő vendéggárda, így 61-48-ról vághattak neki a csapatok a záró felvonásnak.

Matea Tadic szép hárompontosát jegyezhettük fel, a vendégek pedig Trehub feljavuló játékának köszönhetően nagyon jól tartották magukat (66-53). Sydney Wallace bő öt perccel a vége előtt húsz pontnál járt, nemsokára a különbséget is visszatornáztuk húsz pont fölé, Mérész Beatrix találatával 75-54 állt a táblán. Peyton Williams továbbra is remekelt a pályán, a BKG-nál pedig Katharina Trehub szórta meg magát (38. perc 84-60). Halmágyi Kata is pályára került az utolsó percekre, a remekül játszó Laczkó Sári is tíz pont fölé jutott, majd Rátkai Eszter hármasával harminc fölé nőtt a differencia (92-61). Halmágyi Kata tette fel a mérkőzés végén az i-re a pontot, dudaszóra esett kosarával 94-61-re győzött csapatunk.
Csütörtökön következik az Európa Kupa visszavágó a nyolc közé jutásért a Melikgazi Kayseri ellen, egy újabb rendkívül nagy falat vár lányainkra.

NKA Universitas Pécs – BKG Prima Natura Szigetszentmiklós 94-61 (27-12, 13-16, 21-20, 33-13)
Pécs, 200 néző. V.: Farkas Gábor, Fodor Attila, Szilágyi Bálint
NKA Universitas Pécs: Tadic 7/3, Laczkó 12/6, Mérész 10, M. Williams 6, P. Williams 15. Csere: Weninger 4, Kiss 6, Wallace 23/15, Rátkai 5/3, Smailbegovic 4, Simon -, Halmágyi Kata 2. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Daliborka Kmezic
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós: Baltkojiené 15/3, Takács 7/3, Koch 4/3, Petrénité 6/3, Trehub 17/3. Csere: Gróf 2, Bajzáth -, Rozmán 10/3. Edző: Riskó Dávid, Nyulasi Barbara

Jovan Gorec: Megfelelő meccset játszottunk, bár nehéz volt összeszedettnek lennünk a hosszú törökországi túra után. Mindenesetre a motivációnk erősödése az eredményen is meglátszott, ezért gratulálok a lányoknak!
Laczkó Sára: Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, de a második negyedben kicsit bealudtunk, és ezzel a saját dolgunkat nehezítettük meg, hiszen engedtük visszajönni az ellenfelet. A második félidőben aztán lendületesen játszottunk, beestek a dobásaink, így sikerült könnyed győzelmet aratnunk.
Riskó Dávid: Gratulálok a Pécsnek, energikusan játszottak. Ez meg is látszott az elején, amikor mi nem tudtuk azt a kosárlabdát játszani, amit szeretnénk, kimondottan védekezésben. Az első és utolsó öt percen kívül jó kosárlabdát játszottunk, de ilyen végeredmény mellett azért nehéz ezt mondani. A lányoknak el kell hinniük, hogy tudnak kosárlabdázni.
Katarina Trehub: Kemény meccs volt, de egész életemben szerettem a kihívásokat. Ennél leszünk jobbak is, főleg, ha a sérültjeink visszatérnek. Van, amiben fejlődnünk kell, ez érinti a védekezést és a támadást is, de ezért van az edzői csapat, és együtt megoldjuk a problémáinkat.