Tisztes vereség a bajnoktól

2012. október 09.
Tisztes vereség a bajnoktól 18 pontos vereséget szenvedett fiatal csapatunk a bajnok Győr otthonában, 66-48-ra maradt alul a PEAC.
GYŐR - PEAC-PÉCS 66-48 (23-9,12-14,19-10,12-15)
GYŐR: Raksányi 5, Simon 4, Rasheed 7/6, Nagy-Bujdosó 17/3, Shegog 4
Cserék: Laklóth 12/3, Kublina 13, Semsei 4, Őri
PEAC-PÉCS: Fűrész 5, Barbour 6, Dusanics 5/3, Horváth L. 10, Jaeschke 20
Cserék: Hutlassa, Czirják 2, Czukor, Szamosi

Már a soproni találkozó után csatlakozott csapatunkhoz a Pécstől elválaszthatatlan, ám most győri kontingens egy része; Fűzy Ákos, Szentendrei Áron és Raksányi Krisztina is élőben nézték meg keddi ellenfelük szereplését.

A győriek ausztrál játékosa nem lépett pályára
A győri találkozón Amy Jaeschke pontjaival indított a Pécs, 8-8-ig tartotta magát a PEAC, majd egy 15-0-s sorozattal a Győr átrohant ellenfelén. A Pécsnek se a védekezés, se a támadás nem jött össze a negyedik perc után, Kublina dominált a palánk alatt. Zseljko Djokics időt kért, 1 perccel a negyed vége előtt Fűrész Dia szerzett egy büntetőt, így 23-9-re alakult az első periódus.

Laklóth szerzett triplát, majd Fűrész Dia értékesített két büntetőt. Barbour találata után Jaeschke is pontot szerzett, de mivel a Győr már a harmadik hárompontosát szórta, nem sikerült a PEAC felzárkózása, 31-17-re vezetett a házigazda. Horváth Lilla passzából Barbour dobott ziccert, de a ráadás büntető kimaradt. Amy középtávolijával 31-21-re csökkentettük a különbséget. Jött Nagy-Bujdosó Nóra, és büntetőivel tíz pont fölé nőtt a differencia. Amerikai centerünk kosaraival ismét csak tíz volt közte, ráadásul támadhatott volna csapatunk, ám a pontatlan játékkal nem sikerült közelebb kerülni a bajnokhoz. A második negyedet 12-14-re sikerült megnyernie csapatunknak az ellenfél első negyedbeli ámokfutása után. Támadásban főleg Jaeschke tudta felvenni a versenyt Kublinával és Nagy-Bujdosó Nórával. A lepattanóharc szorosan alakult, 20-18-ra állt jobban az első húsz perc után ebben a műfajban a Hat-Agro Uni Győr.

Két negyedet megnyert a PEAC
Jeaschke kosarával indult a második félidő, majd Raksányi talált be, és értékesített mellé egy büntetőt. Czirják asszisztjából Horváth Lilla szerzett középtávolit, és 40-27-nél beragadtak a egy időre a csapatok. Horváth Lilla középtávolijára válaszolt Kublina (42-29). A különbség újra nőni kezdett, Rasheed Rita triplájával már 47-31-re húzott el a zöld-fehér alakulat. A pécsiek nem találtak be távolról. még szerencse, hogy Jaeschke viszont már 18 szerzett pontnál tartott. Rajta kívül azonban mindössze három pécsi kosaras ért el pontot a mezőnyből. Fűrész Dia váltott pontokra egy középtávolit, ám a Győr büntetőkkel 52-33-ra növelte a távolságot a két csapat között. A játékrészt fölényesen, 19-10-re hozta a bajnok, így 54-33 állt az eredményjelzőn.

Amy Jaeschke 20 pontig jutott
Az utolsó negyedben a pécsi oldalon továbbra is jobbára csak Amy Jaeschke tudott betalálni, kispadunk ezúttal nem tudott felnőni az Euroligás ellenfeléhez. A negyed közepén 60-39-re vezettek Fűzy Ákos tanítványai. 3 perccel a vége előtt Horváth Lilla dobta be két büntetőjét, ezt követően viszont sikerült több gyors támadással is végigsöpörni a pályán a fekete mezeseknek. A felgyorsított játékot sokkal jobban állt a pécsi lányoknak, és megszületett az első PEAC-tripla is, az amúgy sokat hibázó Dusanic révén, majd két duplával 62-48-ra zárkóztunk. Nagy-Bujdosó triplája zárta a derbit, megérdemelten, 66-48-ra nyert a Győr. A második és a negyedik negyedet sikerült megnyernünk, azonban a győzelemre sajnos nem volt esélye fiatal csapatunknak a tavalyi bajnokkal szemben.

Pénteken hazai pályán folytatja a bajnoki menetelést a Pécs a Vasas ellen.

Zseljko Djokics: "- 48 órán belül a második kemény, rendkívül nagy fizikai igénybevétellel járó mérkőzést játszottuk, ami nekünk még túl sok. Ma ez több játékelemben is megmutatkozott, a Győr 48-32-re nyerte ellenünk a lepattanóharcot. Tanulóidőszakban vagyunk még. Két dologgal nem vagyok elégedett: sokkal több gólpasszal kell játszanunk, mint az ellenfelünk, ma a Győr 9-cel több asszisztot jegyzett, mint mi. Ez legalább 18 pontos különbség. Másfelől a kispadunk mindössze 2 pontot szerzett, ez nem csak pontban, hanem hozzáadott energiában is kevés, a győriek itt 27 ponttal voltak jobban. De látok fantáziát a csapatban, látszott, hogy mikor fel tudjuk gyorsítani a játékot, mindenkire veszélyesek tudunk lenni."