Vereség az első Sopron elleni mérkőzésen

2012. október 07.
Vereség az első Sopron elleni mérkőzésen 16 pontos vereséget szenvedett egy kemény találkozón a PEAC Sopronban.
UNIQUA EUROLEASING SOPRON - PEAC-PÉCS 59-43 (13-8, 13-10, 21-10, 12-15)
SOPRON: Fegyverneky 3, Zsovár 7, Zavecz 13, Milovanovic 7, Krnjic 15. Csere: Pál 9/6, Teilane 2, Licskai -, Johnson -.
PEAC-PÉCS: Fűrész 2, Barbour 6, Horváth 11, Hutlassa -, Jaeschke 5. Csere: Dusanic 4, Szamosi 12, Czirják -, Czukor 3.

A Sopron számára a PEAC ellen kezdődött a bajnokság hazai pályán, amelyet kisebb ceremóniával ünnepeltek. A helyi kosárakadémia növendékeinek bemutatója után felhúzták a tavalyi kupagyőzelmük győzelmi zászlaját is, majd irányítónk, Fűrész Dia kapott virágcsokrot Török Zoltántól. Így több mint negyed órával később kezdődhetett a találkozó a kiírtnál.

A Sopron két rontott támadásával kezdődött az örökrangadó, amely a PEAC legelső találkozója volt a Sopron ellen, majd Zsovár két büntetővel megszerezte a Sopron első pontjait, pécsi oldalon pedig Barbour gyorsan egyenlített. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, miközben a kemény védekezés sok szabálytalanságba is torkollott, a negyed felénél a PEAC elérte az ötödik csapathibáját. Milovanovics büntetőjével és Krnjics duplájával 7-4-re alakult az állás. Horváth Lilla távoli duplájával zárkózott a Pécs, Amy Jeaschke ellen viszont másodszor is támadót ítéltek egy lendületes betörésénél, Zseljko Djokics ezt szóvá is tette a játékvezetőknél. Pál és Fegyverneky pontjaival 11-6-ra vezetett a Sopron, a Pécs időt kért. A Sopron hatékonyan védekezett a pécsiek ellen, miközben nálunk sok büntető kimaradt. A Uniqua Euroleasing Sopron csapatában pályára lépett a mai napon érkezett amerikai játékosunk, Shenise Johnson is. A kosárszegény negyedet 13-8-ra a Sopron nyerte.

A második negyedet Szamosi duplája indította, majd Pál Szandra talált be messziről. A büntetőkkel még mindig hadilábon állt a Pécs, a lehetőségei felét értékesítette csak Andrea Barbour. Horváth Lilla szép betörésével 18-14-re meccsben tartotta a csapatát, de a következő percekben beragadt a vendégcsapat. Hiányzott a ritmus és az igazi sebesség, ennek híján nem is ment a támadás. 26-15-re módosította az állást a Sopron, viszont a pécsiek harcosságát a támadólepattanók megszerzése igazolta, csak kevés alkalommal tudtak élni a lehetőséggel. Horváth Lilla 2+1-ével állította be a félidő végeredményét: 26-18-ra vezetett a Sopron.

A harmadik negyedben döntötte el a maga javára a meccset az EuroLigás gárda. Milovanovics könnyen szerzett két pontot a palánk alól. Amy Jaeschke ugyan válaszolt, de ebben az időszakban könnyen kijátszotta a PEAC-ot a Sopron. Horváth Lilla középtávolijával 30-22-re alakult a mérkőzés állása, innét azonban a zöld-sárgák sorozata következett. Amerikai centerünk láthatóan fáradtan mozgott, megkapta harmadik személyi hibáját is. A faultarány a negyed közepén már 1-6 volt, a Sopron pedig 9-0-s sorozattal növelte fölényét. A rossz szériát Horváth Lilla kétpontosa törte meg (39-24). 41-24-es állásnál 2 perccel a negyed vége előtt Amy Jaeschke kipontozódott, első számú centerét ezzel elveszítette a PEAC. Pál Szandra demoralizáló triplát dobott az utolsó másodpercben, a 21-10-re elveszített negyed el is döntötte a mérkőzést.

Az utolsó tíz percet Czukor Tünde találatával kezdtük, Szamosi Amadea büntetőivel 47-32-re zárkóztunk. Zsovár duplájával a negyed közepére a mérkőzésen először húsz pontra nőtt a különbség. Az utolsó két-három percben tudott csak olyan ritmust diktálni a pécsi gárda, amely számára jobban megfelelt volna korábban is, hosszú indítások, gyors támadások futottak a pályán pécsi oldalról. Sajnos Latinka Dusanics két ziccert is kihagyott, Szamosi Amadea viszont szép találatokat szerzett a fiataljait is pályára küldő Sopron ellen. A végeredmény 59-43 lett egy küzdelmes találkozón, amelyen csapatunk küzdött, harcolt, ám támadásban pontatlanabbak voltak a fehér-feketék, így 16 ponttal maradtak alul a Sopron ellen. Csapatunk a lepattanóharcot 36-33-ra nyerte, legeredményesebb játékosunk a 12 pontos Szamosi Amadea volt, mellette 11 pontot szerzett csapatkapitányunk, Horváth Lilla.

Zseljko Djokics: „ Nagyon jó, hogy ebben a korai szakaszban ilyen kemény mérkőzést játszottunk, ebből csak jól jöhet ki fiatal csapatunk. Sokszor rossz döntéseket hoztunk, rossz ritmusban játszottunk, és ziccereket hagytunk ki, főleg az elején, amikor lélektanilag fontosabb lettek volna a pontosság. De volt bennünk tűz, amit a megnyert lepattanóharc is mutat. Az erős soproni védekezés ellen nem lett volna szabad türelmetlenül támadnunk, jobban kellett volna olvasnunk, mi történik a pályán. 48 óra alatt kell játszanunk újra egy euroligás csapat ellen, aki könnyű meccset játszott, pihenten vár ránk. Győrben azt várom, hogy egy kemény meccset játszunk majd, és ha nem sérülünk meg, jobb csapattá válhatunk. „