56 : 88
NKA Universitas Pécs

Nem borult a papírforma

2024. április 16.
Nem borult a papírforma Ahogyan azt elterveztük, lezártuk a párharcot az E.ON ELTE BEAC ellen, Budapesten is simán, 88-56-ra győztünk, így az 5. helyért játszhatunk a bajnokságban.

Szoros első negyedet láthatott a Gabányi László Sportcsarnok közönsége, a hazaiaknál Angyal Barbara játszott nagy kedvvel és eredményesen. Nálunk Mérész Beatrix dolgozott keményen a palánk alatt, rögtön büntetőkkel indíthatta a mérkőzést. 7-7-es állás után pár pontos előnyre tettünk szert, de 13-17 után fokozatosan dolgozta le hátrányát a BEAC, amely 18-17-nél meg is fordította az eredményt. Egy eladott labdából Gábor Lili volt eredményes a hazaiaknál, 20-17-nél Jovan Gorec időt kért, ekkor a nyolcadik percben jártunk. Az első tíz perc végére helyreállt ismét a rend, Nadija Smailbegovic hárompontosával lett 26-23 ide.

A második játékrészben fokozatosan építettünk fel egy jelentősebb előnyt, jól is védekeztünk és ebből a támadójátékunk is sokkal hatékonyabbá vált. Elég dobást elhibáztak a házigazdák, nálunk pedig többen is eredményesek voltak támadásban, bő két és fél perc játék után tíz ponttal vezettünk (25-35). Uraltuk a palánk alatti területet is, Mérész Beatrix pontjaival csakhamar elértük a húsz pontos különbséget is (28-48). A hazaiaknál visszakerült a pályára Angyal Barbara, faragott is a különbségen az újbudai gárda, a nagyszünet 51-35-ös, magabiztos pécsi vezetésnél jött el.

Kolby Morgan rámolt be egy triplát a harmadik negyed elején, de pécsi oldalon Sydney Wallace remek hatékonysággal célzott, a játékrész végére már 23 dobott pontnál járt. Egy-egy villanása volt a hazaiaknak is, sőt, a negyed végére két BEAC-os hárompontost jegyezhettünk fel, Angyal és Orosz révén (30. perc 52-73). A negyedik negyedben még rá tudtunk tenni egy lapáttal, a hazaiaknak mindössze négy pontot engedélyeztek Weninger Virágék. Ahogy Pécsett, úgy most a BEAC otthonában is minden pályára lépő játékosunk betalált, a különbség pedig harminckét pont lett a végére (56-88). Összességében mindkét mérkőzésen könnyed győzelmet tudtunk aratni, ezúttal is jobbak voltunk a játék minden elemében ellenfelünknél. Ezt a kört 2-0-ra megnyertük, így az ötödik helyért fogunk játszani a TFSE-MTK – Vasas Akadémia párharc győztesével, ez a csata április 20-án fog kezdődni, így a várható időpontokat is csak azt követően tudjuk véglegesíteni, amikor ott meglesz az ellenfelünk.

E.ON ELTE BEAC – NKA Universitas Pécs 56-88 (23-26, 12-25, 17-22, 4-15)

Budapest, 100 néző. V.: Frányó Péter, Rózsavölgyi Alexandra, dr. Popgyákunik Balázs

E.ON ELTE BEAC: Angyal 18/6, Milkovics -, Morgan 10/3, Ozola 2, Tóth 7/3. Csere: Juhász 1, Gábor 4, Zsámár 1, Katona 3, Drahos 5/3, Orosz 5/3, Szauter -. Edző: Mészárosné Kovács Andrea, Horváth Bianka, Vajda Anna

NKA Universitas Pécs: Tadic 4, Weninger 11/3, M. Williams 8, Mérész 14, P. Williams 5. Csere: Wallace 23/9, Smailbegovic 6/6, Olawuyi 4, Laczkó 2, Kiss 11. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Mészárosné Kovács Andrea: Az első negyedben még tudtuk tartani magunkat, de nem tudtuk hozni azt a kiemelkedő dobóformát, amit a legutóbbi hazai találkozón nyújtottunk. A másik oldalon viszont érkeztek extra dobások, főleg mezőnyből, gyakran emberről is. Próbáltuk megtalálni a hatodik-hetedik-nyolcadik embert a rotációban, aki esetleg tud még kiemelkedőt nyújtani és szerettünk volna mindenkinek megfelelő mennyiségű játékpercet adni. Valójában ez a realitás a két csapat között. Gratulálunk a Pécsnek, további sok sikert nekik.

Angyal Barbara: Jól kezdtünk, de utána belekerültünk egy hullámvölgybe és ebből nem tudtunk kijönni. Szeretnénk megszerezni a hetedik helyet.

Jovan Gorec: Gratulálok a BEAC-nak is, jó meccset játszottunk, harcosan küzdöttek. Számunkra csalódás volt, hogy nem tudtunk bejutni a négybe és nagyobb célokért küzdeni, ezért más motivációt kellett találnunk. Azért is volt fontos a párharc megnyerése, hogy az Európa Kupát megcélozhassuk, ez fontos a klubnak. Szeretnénk megszerezni az ötödik helyet.

Sydney Wallace: Örülök, hogy le tudtuk zárni a párharcot, szeretnénk megszerezni az ötödik helyet.

Fotó: MKOSZ