Nagyszerű győzelem Komlón

2012. október 16.
Nagyszerű győzelem Komlón Magabiztos, helyenként parádés játékkal 81-59-re nyert a PEAC-PÉCS a PINKK-Pécsi424 otthonában Komlón.
PINKK PÉCSI 424–PEAC-PÉCS 59–81 (12–13, 22–23, 11–26, 14–19)

PÉCSI 424: Török 13/6, Ruják, Pénzes 6, Dorogobuzova 17/6, Brumermane 8.
Cserék: Kovács K., Sarok 2, Laczi 8, Lengyel 2, Kováts 3/3, Erős. Edző: Farkas Sándor

PEAC-PÉCS: Czirják 6, Barbour 15, Dusanics 7/3, Horváth 12, Jeaschke 6.
Cserék: Czukor 5, Csutorás 7/3, Hutlassa 8/6, Szamosi 15/3, Raus. Edző: Zseljko Djokics

A 600 fős, a vendégszektorban az időjárásnak kevésbé ellenálló (beázó) komlói csarnokban közel teltház várta a két fekete-fehér csapatot, nagyrészt természetesen pécsi szurkolókkal. A mérkőzés előtt Rózsa Gábor bejelentette, hogy Iványi Dalmával török klubja szerződést bontott, így az irányító péntektől már a Pinkk-Pécsi 424-ben folytatja.

Az első negyed Amy Jaeschke által kiharcolt faulttal indult. Mind a két csapatra jellemző volt a pontatlanság, az első kosarat a Pinkk lett centere szerezte közel két perc után, egy büntetőt értékesített a kettőből. Sok eladott labdával, rossz indítással és faulttal kezdtük a mérkőzést, de a Pinkk is kapkodott, hat perc elteltével szerezték meg első mezőnykosarukat az ukrán Dorogobuzova triplája révén. Laczi Edit gól jó plusz egyével 10-6-ra módosította az állást, ekkor Zseljko Djokics időt kért. Az edzői intelmeknek hamar eredménye is lett, hiszen Lana Dusanics közel a félpályáról vágott be egy hármast, majd amerikai centerünk és Czirják Noémi büntetőivel a PEAC 13-10-re átvette a vezetést. A negyed végén Lengyel Dalma duplájával egy pontra zárkózott a Pinkk.

A második negyed legelső támadásánál Andrea Barbour összeszedte 3.faultját is, Laczi Edit pedig egyenlített egy bedobott büntetővel. A Pinkk ukrán légiósa újra betalált kívülről, majd Török Szilvia büntetőivel 18-15-re átvette a vezetést a hazai csapat. Szamosi szép megmozdulása után két pontra csökkent a különbség, majd ismét Török percei következtek: a rutinos irányító előbb egy duplát, majd egy hárompontost szerzett, eredményes játékával 27-20-ra elhúzott a Pinkk, Zseljko Djokics pedig időt kért. Szamosi értékesített egy büntetőt, majd a sérülése ellenére a játékot vállaló Csutorás Fanni vétett sportszerűtlen hibát, ám Török Szilvia csak az egyik büntetőt dobta be. A PEAC riadót fújt, átállt egy 2-3-as zónára, ami alaposan megakasztotta a Pinkk támadójátékát. Hutlassa büntetőivel, Csutorás, Jaeschke és Horváth pontjaival 30-29-re zárkóztak a vendégek, miközben a játékot mindkét félnél az eszeveszett rohanás és a sűrűn eladott labdák jellemezték. Dorogobuzova két kosarával újra négy pontra nőtt a különbség, ám ekkor jött Hutlassa Fanni, aki egymás után két elképesztő triplát szórt a Pinkk kosarába, így a szünetre már 36-34-es vezetéssel vonulhattunk. A Pinkknél Török Szilvia 10, Dorogobuzova 14 pontnál járt, míg a PEAC-nál Hutlassa Fanni szerzett 8 pontot az első 20 percben.

A második félidő Barbour kosarával indult, majd triplakísérlet közben szintén őt faultolták, Farkas Sándor pedig a reklamálásért kapott technikait, így öt büntetővel jöhetett a PEAC, amelyből hármat értékesített. A Pinkk lett centere is betalált, majd ismét Barbour villant 36-43-as vendégelőnynél. A hazaiak ukrán játékosa ellen Dusanics kapott sportszerűtlen faultot, a két büntető után viszont amerikai összjátékot láthatott a közönség a PEAC palánkja alatt, melynek végén Barbour dobhatott két büntetőt. Andrea megállíthatatlan volt ebben a szakaszban, duplája és Horváth Lilla pontjai után először nőtt 10 pont fölé a különbség a találkozón, a negyed közepénél 38-49-re vezetett a PEAC. A Pinkk triplákkal próbálkozott közelebb kerülni a rendületlenül alkalmazott zónánk ellen, de egyik sem talált be, a ragyogó lepattanózásunk után pedig Barbour és Horváth tovább termelte a pontokat. Szamosi Amadea duplájával már 16 pontra nőtt az előnyünk, és Raus Vivien is pályára léphetett, tehermentesítve társait. A Pinkk büntetőkből próbálta tartani az eredményt, de Szamosi óriási triplát dobott épp a támadóidő lejárta előtt. A másik oldalon Brumermane szerzett kosarat, de Csutorás Fanni újabb utolsó másodperces triplával válaszolt, így a harmadik negyedet 11-26-ra nyerte az extázisban játszó PEAC úgy, hogy a Pinkk mindössze 3 mezőnykosarat szerzett tíz perc alatt.

Az utolsó negyedet Laczi Edit kétpontosa nyitotta, melyre a PEAC egy 7-0-ás rohammal válaszolt, Szamosi gól jó plusz egyével 49-69-cel pedig húsz pontra nőtt a különbség csapatunk javára. Laczi Edit szerzett kosarat, majd az első félidőben kiemelkedően játszó Török Szilvia és Kováts Nóra dobott egy-egy hárompontost, 12 pontra csökkentve a távolságot. A rossz szériát Zseljko Djokics időkérése és Horváth Lilla büntetője törte meg, majd Csutorás Fanni szerzett kosarat, amivel vissza is verte a hazaiak feltámadását a fiatal pécsi csapat. A végjátékban a hazaiak sorra ütötték be a faultokat, de az idő nem nekik dolgozott, közelebb jönni már nem tudtak a PEAC-hoz. Csapatunk harcos, rendíthetetlen játékkal szerzett nagyon fontos győzelmet, minden játékelemben ellenfele fölé tudott nőni. A zónavédekezésünk ellen nem tudtak mit kezdeni Farkas Sándor tanítványai, a Pinkk 32 kísérletéből (!) mindössze 5 tripla született, mezőnyből 25%-os pontossággal célzott Sarok Nikolett csapata a PEAC 49%-ával szemben, amelyhez 71%-os hárompontos hatékonyság is társult. A lepattanóharcot 48-30-ra nyertük. Pontszerzésben kiemelkedett Andrea Barbour és csapatkapitányunk, Horváth Lilla egyaránt 15-15 ponttal, Szamosi Amadea pedig 12 perc alatt szerzett 12 pontot. Czirják Noémi nagyszerűen helyettesítette a sérült Fűrész Diát, Hutlassa Fanni pedig sérüléséből visszatérve 10 pontot szórt. Csutorás Fanni pedig szintén csupaszív, harcos, és győztes mentalitású játékot mutatott annak ellenére, hogy az ünnepléshez már két csapattársára támaszkodva tudott csak csatlakozni.

Zeljko Djokic: "A fiatal játékosokból álló kis csapatom megmutatta, hogy már most igazi pécsi szíve van. Régóta mondtam, hogy van fantázia bennünk, látom az esélyét annak, hogy a kis csapatból nagy csapatot tudunk csinálni. Erről szólt számunkra ez a meccs, nem a presztízsről, amit oly sokan gondoltak. Ebben a csarnokban sok nagy csapat meg fog még szenvedni, és az, ahogyan nyertünk ma este, rengeteg erőt ad nekünk a továbbiakra, és megmutatja, hogy jó úton haladunk."