NKA Universitas Pécs
DVTK Hun-Therm

Nagy meccsen miskolci győzelem

2024. február 17.
Nagy meccsen miskolci győzelem A végét jobban bíró vendégcsapat örülhetett a listavezető és a harmadik hatalmas csatát hozó rangadóján, melyet a DVTK-HUN-THERM 75-71-re nyert meg Pécsett.

Igazi rangadóhangulatban kezdődött a találkozó, a késői kezdés és a nagy távolság ellenére szép számmal érkeztek Miskolcról is szurkolók és ők örülhettek az első kosárnak is, Aho Nina triplájával vezetett a DVTK. Alaposan belekezdtek a csapatok, a sebességgel nem volt gond és nagyjából a pontosság is rendben volt, három perc elteltével 7-7 állt az eredményjelzőn. Egy darabig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd igencsak hullámzóvá vált a játék, 13-13-ról hét egységgel ellépett a piros mezes vendéggárda. Sikerült átlendülni ezen, Kányási sportszerűtlen szabálytalanságát követően két pontra megközelítettük a DVTK-t. Újra Aho Nináék percei következtek és Mérész Beatrix 2+1-e nyomán kialakult 18-20-as állást követően 7-0-s sorozatot repesztettek a miskolciak az első negyed végéig (20-27).

Előbb Laczkó Sári értékesített két büntetőből egyet, majd a remek napot kifogó és ponterős játékkal előrukkoló Nadija Smailbegovic duplájával majd triplájával egy pontra zárkóztunk (26-27). A folytatásban kicsit lelassult a játék, de így is tartani tudtuk magunkat a dupla annyi lepattanót (9-19) begyűjtő vendégekkel szemben. Weninger Virág közelijével vettük át a vezetést a 15. percben, ami varázsütésre megváltoztatta a játék képét, csapatkapitányunk bevágott egy triplát is, amivel 36-30-ra vezettünk! Völgyi Péter időkérését követően Sydney Wallace triplakísérlete szédült le a gyűrűről, Charles a túloldalon azonban betalált. Tadic két büntetőjével tovább szűkítette a különbséget, azonban Weninger Virág a sarokból vágott be egy hármast, amire Lelik még válaszolt egy közeli találattal (39-36).

A védekezésé volt a főszerep az első két percben, Charles majd Mérész Beatrix találatával mozdultak el a csapatok a félidei 39-36-ról. Sydney Wallace negyedik triplakísérlete végre utat talált a gyűrűbe, amivel megduplázta előnyét csapatunk! Jól jött az amerikai légiós hármasa később is, amivel 49-40-re elléptünk, Völgyi Péter pedig időt kért. Tartottuk előnyünket, egészen a 27. percig, amikor Jovanovic 2+1-ével közelebb zárkózott a DVTK (52-47). Rengeteg büntetőnk kimaradt az eddig eltelt játékidőben tízet hagytunk ki, ha csak fele benn van, sokkal előrébb tarthattunk volna. Egyre csak jött fel a vendéggárda, egészen két pontra megközelítette a mieinket (53-51). Komoly erőbedobással ragyogó védőjátékkal rukkoltak elő lányaink, és előbb Nadija Smailgebovic vágott be egy hárompontost, majd Mérész Beatrix közelijével 58-51-re módosult az állás. Charles két büntetőjével állt be a negyed végeredménye, 58-53-as vezetésünkről indult a záró felvonás.

Lépéshibát vétett Madison Williams, a túloldalon pedig Kányási találatával zárkózott a DVTK. Izgalmasan alakult a mérkőzés, 60-57-nél támadhatott Miskolc, amikor az extra formában kosárlabdázó és 21 pontnál járó Nadija Smailgebovic labdát szerzett és úja öt lett közte, Jovan Gorecnek így nem kellett még kikérnie idejét. Felrobbant a csarnok, amikor néhány perc múlva 64-60-nál addig passzoltak a mieink, amíg a palánk alatt egyedül lévő Mérész Beatrixet meg nem találták labdával (66-60). Ezt még mindig lehetett fokozni, előbb Weninger Virág dobott egy remek triplát, amit viszont két miskolci trojka követett! Kereken négy perc volt vissza, az eredményjelzőn pedig 69-68 állt, Jovan Gorec pedig időt kért. Sydney Wallace hármasa kimaradt, Jovanovic büntetői azonban nem, újra vezetett a Diósgyőr. Az idő vészesen fogyott, a miskolci előny pedig szép lassacskán nőtt (38. perc 69-74).  Weninger Virág két pontosával háromra olvadt a különbség. Utolsó erejével harcolt mindkét csapat, lejárt miskolci támadóidőt követően 24 másodperccel a vége előtt a miénk volt a labda. Jovan Gorec időkérését követően hárompontosra próbáltunk meg játszani, Peyton Williams kezében volt a lehetőség, azonban a gyűrűről lefelé pattant a labda. Mérész Beatrix ütött oda, 9,8 mp volt vissza, jöhetett a Miskolc, de Kányási kilépett a labdával. 7,2 mp volt hátra, az esély megmaradt az egyenlítésre, ezúttal Mérész Beatrix előtt állt a lehetőség, de a szerencse ma a miskolciak kezét fogta, megőrizték a veretlenségüket a borsodiak, akik – egyáltalán nem érdemtelenül – 75-71-re nyerni tudtak Pécsett.

NKA Universitas Pécs – DVTK Hun-Therm 71-75 (20-27, 19-9, 19-17, 13-22)

Pécs, 750 néző. V.: Tóth Cecília, Goda László, Nyilas István

NKA Universitas Pécs: Laczkó 1, Wallace 10/6, Smailbegovic 23/9, Mérész 11, P. Williams 4. Csere: Simon -, Olawuyi -, Tadic 6, M. Williams -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka.

DVTK Hun-Therm: Aho N. 7/3, Aho T. 3/3, Charles 18/3, Garbin 9/3, Tadic 15. Csere: Lelik 8, Jovanovic 8/3, Kányási 7/3, Tenyér -, Oláh -. Edző: Völgyi Péter, Ábrahám Márta, Kovács Dénes.

Jovan Gorec: Gratulálok az ellenfélnek, sikerült megtartaniuk a veretlenségüket a bajnokságban. Egy ilyen csapat ellen negyven percen át kell összpontosítani, márpedig a mi koncentrációnk időnként ki-kihagyott. Ők pedig épp az ilyen alkalmakra lestek. Azt kell mondanom, hogy nem vagyok maradéktalanul elégedett azzal, ahogy bizonyos feladatokat végrehajtottunk.

Nadija Smailbegovic: Az elején az ellenőrzésünk alatt tartottuk a játékot, fegyelmezettek voltunk, tartottuk magunkat a tervhez. De ez ellen a csapat ellen nagyon jól kell támadni, ha bármit el akarunk érni, és ennyi kihagyott büntető nem fér bele. A támadásbeli és védekezésbeli kihagyásainkat könyörtelenül kihasználta a Diósgyőr.

Völgyi Péter: Kevés időnk volt felkészülni erre a mérkőzésre, ennek fényében kifejezetten értékesnek tartom a mai győzelmünket. A lepattanózásunkkal maximálisan elégedett vagyok, ez volt a sikerünk kulcsa. Ami viszont ijesztő számomra, az eladott labdáink száma.

Kaila Charles: Jól harcoltunk, különösen a második félidőben. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű belerázódnunk a meccsbe, mert rögtön nekünk fognak esni, és az volt a tervünk, hogy készen álljunk, amikor ez megtörténik. És hiába volt az ellenfélnél a vezetés, egy pillanatra sem adtuk fel, és sikerült kicsikarnunk a győzelmet.