73 : 77
NKA Universitas Pécs

Megszereztük az ötödik helyet

2024. május 04.
Megszereztük az ötödik helyet Lezártuk a párharcot, és megszereztük az ötödik helyet, miután másodszor is legyőztük a Vasas Akadémia együttesét, Pasaréten 77-73 arányban bizonyultunk jobbnak a piros-kékeknél.

Peyton Williams és Budácsik Dorottya szerezték az első két-két kosarat, a mérkőzés elején egyik csapat sem tudott nagyobb különbséget kialakítani. 8-9-ig fej fej mellett haladt a két gárda, majd a mieink egyre inkább belelendültek és hét ponttal, 15-8-ra elléptek. Nehezen tudták szabályosan tartani Kiss Angiékat a hazaiak, de a csereként beálló Madár Eszter triplájával kettőre olvadt a pécsi előny (15-17). Az első játékrész 21-17-es pécsi vezetésnél ért véget, Laczkó Sári jegyezte a negyed utolsó kosarát.

A második negyedben 23-19-nél Gelei követett el sportszerűtlen szabálytalanságot Matea Tadic ellen, ami után horvát irányítónk öt pontot jegyzett zsinórban, miután a két büntetőjét értékesítette, majd egy hárompontossal 28-19-re tornázta az eredményt. Egyre inkább távolodott ellenfelétől csapatunk, hiába volt a hazai időkérés, sőt nemsokára jött a második is Milos Pavlovic részéről Sydney Wallace ziccere után (36-23). A nagyszünetre faragott hátrányán a Vasas, kilenc pontos pécsi előnynél mehettek az öltözőbe a csapatok (30-39).

A harmadik negyed elején közelebb jött a Vasas két kosarat szerezve, ekkor sokat nem törődtek a védekezéssel a csapatok, alig két és fél perc alatt tíz pont esett összesen. A negyed derekán Sydney Wallace és Jacaira Allen kerültek a parkettre, a mi brit-amerikai játékosunk bokáját fájlalva bicegett le a játéktérről, a mérkőzés hátralévő részében már nem is került pályára. Ismét Matea Tadic ellen követett el sportszerűtlen szabálytalanságot a fővárosi gárda, ezúttal Budácsik volt keményebb a lehetségesnél. Madison Williams révén tizenöt pontosra duzzadt csapatunk előnye (38-53), ez a folytatásban még tovább nőtt, ezúttal a lepattanózásban is kidomborodott a fölényünk. A 28 percre 42-62 állt az eredményjelző táblán, Jáhni korrigálta ezt egy kosárral a harmadik negyed végén.

A záró etapnak 44-62-ről vágtak neki a csapatok, ekkor még rá tudtunk tenni egy pici lapáttal, gördülékenyen kosárlabdázva, remek akciókból termeltük a pontokat. A nagy előny birtokában kezdünk megnyugodni, amit megérzett a Vasas, és szinte a semmiből egy őrült hajrába kezdtek Budácsikék. Bő öt perccel a vége előtt 14 pontra zárkóztak 44-68-ról lett 56-70, Jovan Gorec időt is kért. Izgalmas lett a vége, hogy nem fordított a Vasas, ahhoz kellett a jó lepattanózásunk és Mérész valamint Peyton Williams megnyugtató közeli, biztos gólja. Ám ezzel együtt is 26 másodperc volt még vissza, amikor Tóth Orsi büntetői után egy bedobás után megszerzett labdából csupán kettő pontra zárkóztatta a Vasast (73-75). A végén higgadtak tudtunk maradni, Matea Tadic büntetőivel alakult ki a 73-77-es végeredmény. Ezzel csapatunk számára lezárult a 2023/2024-es bajnoki idény, a tavalyi szezon után idén is az ötödik helyen végzett az NKA Universitas Pécs.

Vasas Akadémia – NKA Universitas Pécs 73-77 (17-21, 13-18, 14-23, 29-15)

Pasarét, 120 néző. V.: Pozsonyi László, Jakab László, Sörlei Attila

Vasas Akadémia: Tóth 6, Taylor 8, Jáhni 8/3, Allen 17/6, Budácsik 12. Csere: Salamon 4, Boros 6, Madár E. 9/3, Madár K. -, Gelei -, Kádár 3. Edző: Milos Pavlovic, Krivacevic Dragoljub, Nenad Markovic

NKA Universitas Pécs: Tadic 12/3, Smailbegovic 2, Wallace 5, Mérész 15, P. Williams 14. Csere: Laczkó 3, Simon -, M. Williams 17, Kiss 5, Olawuyi -, Rátkai 2. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Milos Pavlovic: Az energia döntött a mai mérkőzésen. Ellenfelünknek volt egy hosszabb szünete a párharc előtt, mi pedig egy ideje feszített tempóban voltunk. Ez részben jó, hiszen lendületben voltunk, azonban a kimerültség már kezdett úrrá lenni lányainkon a mai meccsen. Végig nyögvenyelős volt a játékunk, majd a hajrában néhány szerencsés találatnak és pécsi hibának köszönhetően vissza tudtunk kapaszkodni. Ez volt az utolsó meccsem a Vasas kispadján, ezért kértem a lányokat, hogy a megszokott küzdeni akarással harcoljunk ma is. A találkozó nagy részében sajnos ez nem sikerült, amikor viszont erőre kaptunk, már túl késő volt egy újabb bravúrra. Büszke vagyok a csapatra az egész szezont nézve, szép eredményeket értünk el, nincs min szégyenkezni. Sok sikert kívánok a Vasasnak a jövőben.

Budácsik Dorottya: Ismét küzdöttünk és méltó ellenfele tudtunk lenni a Pécsnek, húsz pontos hátrányból is vissza tudtunk menni a meccsbe. Büszke vagyok a csapatra, az egész szezont nézve azt gondolom, sikerült felülmúlni az elvárásokat.

Jovan Gorec: A harmadik negyedre sikerült kialakítanunk egy nagyobb különbséget, melyet követően túlságosan hátra dőltünk. Fejben talán már be is fejeztük a találkozót, ekkor pedig jött a Vasastól jól megszokott harc. Milossal a Vasasnak az egész szezon során ez volt a legnagyobb erőssége, soha sem adták fel. Örülök a győzelemnek, és hogy végre vége van ennek a szezonnak.

Madison Williams: Jól kezdtük a mérkőzést és sikerült lezárnunk a párharcot, de egy kicsit idő előtt dőltünk hátra. Szerencsére az első félidőben kialakított előny nem fogyott el teljesen, végül pedig csak a győzelem számít.