Laczkó Sára, Rátkai Eszter és Halmágyi Kitti Baranya Legjobbjai között

2024. január 31.
Laczkó Sára, Rátkai Eszter és Halmágyi Kitti Baranya Legjobbjai között A Baranya Vármegyei Kosárlabda Szövetség ezúttal is megrendezte szavazását a vármegye 2023. évi legjobb játékosaira, edzőire és játékvezetőire. Csapatunkból Laczkó Sárát, Rátkai Esztert és Halmágyi Kittit díjazták, az ünnepélyes átadásra hétfőn este került sor Pécsett.
Laczkó Sára a Baranya vármegye felnőtt profi játékosa kategóriában kapott különdíjat:
Laczkó Sári, a Rátgéber Kosárlabda Akadémia neveltje, 2020-ban mutatkozott be először a felnőtt csapatban. Mára az NKA Universitas Pécs egyik kulcsjátékosa, fiatal kora ellenére fontos szerep hárul rá az edzéseken mutatott kitartása, szorgalma, illetve a mérkőzéseken jelentkező harcossága miatt. Nemcsak a magyar bajnokságban, de az Európa Kupában is bizalmat kapott edzőitől, amivel többször is remekül tudott élni. Ez jó védekezésben, kosarakban, lepattanókban és gólpasszokban is megmutatkozott. Sári példakép az élsport mellett a tanulás terén is, a PTE közgazdász hallgatója. Jól hangolja össze az élsport és tanulás kihívásait. A kosárlabdapályán a korosztályos válogatott is alapemberként számít rá. 2023 nyarán az U20-as EB-n szereplő magyar válogatott egyik legeredményesebb játékosa volt.

Az U18 Leány játékos kategóriában Rátkai Eszter nyert:
Rátkai Eszter végig kimagasló játékot képviselt a Hepp-kupában, amelyet óriási küzdelmet követően meg is nyert csapatával. A nemzeti leány junior bajnokság országos döntőjében bekerült az All-Star ötösbe és végül bronzérmet szerzett. Az U18-as Európa-bajnokságon a magyar válogatott egyik legjobbja volt. Eszter 2023 januárjában debütált a női élvonalban, ahol egyre több játéklehetőséghez jutott kimagasló teljesítményét köszönhetően, 16 évesen már nemzetközi szinten, az Európa-kupában is bontogatja szárnyait az NKA Universitas Pécs együttesében.

Az U16 Leány játékos kategóriában a felnőtt csapatban is bemutatkozó Halmágyi Kitti vehetett át díjat:
Halmágyi Kitti a pályán és azon kívül is vezéregyénisége volt a kadett bajnokság második helyén végző csapatának a szezon során. Emellett a juniorok között meccsről meccsre meghatározó szerepet vállalt, illetve jócskán kivette a részét a Hepp-kupa-győzelemből is az NKA Universitas PEAC II. színeiben. 168 percet töltött a pályán az U16-os Európa-bajnokság során. A magyar válogatott egyik legeredményesebb játékosa volt.

Meszler Balázs, Gyenizse Áron és Éles Péter a Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa I. helyéért vehetett át Emlékplakettet. Orbán Alexandra és Piukovits Dorka pedig, akik az NKA Universitas Pécs II. néven versenyző amatőr csapatunk játékosai, az V-VI. korcsoport leány Diákomlimpia Országos Döntő All Star ötösének tagjaként kaptak díjat.

Sportolóinknak és valamennyi vármegyei díjazottnak ezúton is gratulálunk!