57 : 70
NKA Universitas Pécs

Küzdöttünk, szenvedtünk, stresszeltünk, de a végén győztünk

2024. március 09.
Küzdöttünk, szenvedtünk, stresszeltünk, de a végén győztünk Megint bebizonyosodott, hogy sosem könnyű játszani a Vasas Akadémia otthonában, a győzelmünk záloga az volt, hogy az utolsó negyedben összeállt a védekezésünk és Sydney Wallace vezérletével megrázta magát csapatunk és 70-57-re nyerni tudott Pasaréten!

Szívós, kellemetlen ellenfél otthonában kellett pályára lépnünk a szombati játéknapon a 16. fordulóban, ennek megfelelően szorosan indult a találkozó, egy kifejezetten pontszegény első játékrészt láthattak a nézők. Allen kosarával indult meg a pontgyártás, amire Sydney Wallace válaszolt, majd nem sokkal később 8-5-re elléptek a hazaiak, Kádár és Jáhni tripláival. Hamar hármas cserére szánta el magát Jovan Gorec, de sokat ez sem lendített csapatunk játékán, szerencsére a hazaiak sem voltak sokkal eredményesebbek, 13-12-nél ért véget az első játékrész.

A támadójátékunk a második játékrészben sem működött megfelelően, ellépett a házigazda Vasas, amely szépen építette támadásait a rontott dobásaink után megszerzett lepattanókból. 19-12-nél időt kért vezetőedzőnk, mert igencsak akadozott támadó gépezetünk. Allen vezérletével a negyed derekán tíz pontos előnyre tettek szert a pasarétiek (28-18), amikor Taylor is bevarázsolt egy hárompontost. Megszólalt a csengő, pontosabban Sydney Wallace jelezte, hogy ez így nem lesz jó, és egy 2+1-el megkezdte csapatunk felzárkóztatását. Jól jöttek a pontos büntetőzések, Adenike Olawuyi és Matea Tadic sem hibázott a vonalról, így 28-25-nél a másik oldal, Milos Pavlovic kérte ki idejét. Mind a tíz triplakísérletünk kimaradt az első félidőben, ám visszatornáztuk magunkat két pontra, 32-30-es hazai előnynél jött el a nagyszünet.

Egy perc ment le a harmadik elején kosár nélkül, majd Mérész Beatrix egyenlített, de jött Budácsik és a 6,75-ön túlról betalált. Megintcsak pontatlanság jellemezte a csapatok játékát, Allen megkapta negyedik személyi hibáját is. Futottunk a Vasas Akadémia után, egy-egy pillanatra megközelítettük őket, Nadija Smailbegovic dobott ekkor fontos kosarakat, de nagyon nehezen boldogultunk a piros-kékek zónája ellen. 45-40-nél ismét időt kért Jovan Gorec, ami után megtört a jég és végre helyére került az első hárompontosunk, Sydney Wallace révén, 1/12-re javult ekkor a triplamutatónk. A folytatásban a hazaiaknak jött ki jobban a lépés, 50-44-nél ért véget a harmadik játékrész.

A záró felvonás elején újra Nadija Smailbegovic volt eredményes, majd igazi vezérként Sydney Wallace állt a seregek élére és három perc alatt 12-1-es sorozatot csináltunk, 56-51-re megfordítva az állást. Nadija Smailbegovic nőtt fel az amerikai légiósunk mellé, triplája után jött is a kétségbeesett időkérés odaát… Szívósan küzdött és megpróbált visszakapaszkodni a Vasas Akadémia, de 55-60 után már mindössze a szintén remekül játszó Jáhni talált be a gyűrűbe, 57-70-nél ért véget a mérkőzés, amely kedden folytatódik, de akkor este hattól Pécsett, és a tét a legjobb négy közé jutás a Killik László Női Magyar Kupában.

Vasas Akadémia – NKA Universitas Pécs 57-70 (13-12, 19-18, 18-14, 7-26)

Pasarét, 200 néző. V.: Győrffy Pál, Jakab László, Sörlei Attila

Vasas Akadémia: Taylor 6/3, Tóth -, Kádár 3/3, Allen 12, Salamon 1. Csere: Jáhni 15/6, Budácsik 11/3, Boros 2, Gelei -, Szerencsés 3, Madár K. 4. Edző: Milos Pavlovic

NKA Universitas Pécs: Laczkó -, Wallace 27/9, M. Williams 4, Mérész 6, P. Williams 4. Csere: Olawuyi 4, Tadic 7, Simon -, Kiss 5, Weninger -. Edző Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Milos Pavlovic: A DVTK elleni idegenbeli találkozón már bizonyítottuk, hogy a befektetett munkának van eredménye még akkor is, ha ez egy kicsit több időbe telik. Ezen a mérkőzésen is úgy gondolom, hogy a sorsunk a saját kezünkben volt. Jó megoldások születtek támadásban, de sok kihagyott üres dobásunk volt és ezen a szinten 7-8 kihagyott büntető is végzetesnek bizonyulhat. Két kulcspillanatban is hibáztunk védekezésben, ahol zárkózás helyett ellenfelünk tovább távolodott, attól a pillanattól pedig megakadt a játékunk. Ennek ellenére elégedett vagyok a teljesítményünkkel, hiszen egy ilyen offenzívával rendelkező és kiválóan triplázó csapat, mint a Pécs csak négy hárompontost értékesített ma, ami a védelmünket dicséri. Ugyanakkor dobott pontjaink számával nem vagyok megelégedve, 57 pont a bajnokság ezen szakaszában nem elég a győzelemhez. Közel vagyunk már a kitűzött célhoz, de dolgoznunk kell és javítani a hibákat. Gratulálok a lányoknak, sokkal jobban néz ki a csapat, mint a szezon elején, de még mindig hiányzik egy kicsi, hogy győzni tudjunk egy erősebb csapat ellen.

Budácsik Dorottya: Örülök, hogy a miskolci mérkőzés után ma is egy jó meccset tudtunk játszani. Itt is voltak hullámvölgyek, de kellő agresszivitással játszottunk és három negyeden keresztül vezetni tudtunk. Bízom benne, hogy ezt a harcias és motivált hozzáállást tovább tudjuk vinni keddre a Magyar Kupára.

Jovan Gorec: Mindig nehéz meccsre számítunk a Vasas otthonában, hiszen a csapat és a szakmai stáb rendkívül felkészült és motivált. Fontos győzelmet követően érkeztünk Budapestre, és talán éppen ezért egy kicsit könnyelműek voltunk az első félidőben. Hiányzott a pontosság és a keménység, de a meccs végén legjobb játékosunk hátára vette a csapatot és megnyertük a találkozót. Gratulálok a Vasasnak az itt zajló munkához, egy alacsonyabb költségvetéssel tudják felvenni a versenyt a nagyobbakkal.

Sydney Tamara-Nicole Wallace: A Vasas pályáján mindig nehéz játszani, hiszen egy fiatal és agresszív csapatról beszélünk. Sok hullámvölgy volt a mai találkozón, de készültünk is arra, hogy negyven percen keresztül kell majd küzdeni. A második félidőben elkezdtek ülni a dobásaink, amivel kézbe tudtuk venni az irányítást és végül a győzelmet is megszereztük.