Küzdelmes meccsen utolsó másopdercben kivívott győzelem

2023. szeptember 15.
Küzdelmes meccsen utolsó másopdercben kivívott győzelem Izgalmas végjátékkal tarkított, lendületes mérkőzésen Peyton Williams utolsó másodperces triplájával 76-75-re legyőztük a SERCO Uni Győrt Szekszárdon a Sió kupa első játéknapján.
Lendületesen kezdtünk a Sió Kupán a SERCO Uni Győr ellen, a két korábbi győri játékosunk, Weninger Virág és Peyton Williams talált be egy-egy közeli dobással. A folytatásban átvették az irányítást a kisalföldiek, beestek a hárompontosaik és a negyed derekára 8-4-re fordítottak Gyöngyösiék. Több hiba is becsúszott mindkét oldalon, nálunk többek közt a kihagyott 4 büntetőnk okozott bosszúságot. Nagy küzdelem zajlott a parketten, az első tíz perc 15-11-es győri vezetéssel ért véget. Záporoztak a triplák a második negyed elején, főleg győri oldalon, ennek köszönhetően 24-16-ra elléptek a zöld-fehérek a 13. percre. Felgyorsult és pontosabb lett a játék mindkét oldalon, a hárompontos dobószázalékunk jócskán erősödött, a negyed derekán két pontra megközelítettük Cziczás László csapatát (29-31). Az elrontott győri támadás után Matea Tadic egalizált (31-31), majd egy pillanatra átvettük a vezetést is. Ruff-Nagy triplájával majd Goree duplájával öt ponttal elszakadt ellenfelünk, ám a nagyszünetre egy pontos pécsi vezetéssel vonulhattak a csapatok. Nagy energiákat vetettek be a mieink, remek megoldásokkal rukkoltak elő, és mindenki, aki pályára került, pontot szerzett, az első negyedbeli 11 egység után 29-et helyeztünk el az ellenfél kosarába.

Laczkó Sári dobott be egy labdát középtávolról, majd Peyton Williams egy szemfüles asszisztot váltott két pontra (44-39). Az agilisan és roppant motiváltan játszó Weninger Virág pontjaival tovább növeltük előnyünket a megtorpanó győriek ellen, Cziczás László időt három és fél perc elteltével, mert csapata még nem talált be ebben a játékrészben (47-39). Tíz pontos előnyünket (49-39) kezdhette el faragni a SERCO Uni Győr (51-47), de a lendületes jó játékunkkal hamar visszaállítottuk a nagyobb előnyt (57-47). A záró negyednek kilenc pontos vezetésről vághattunk neki (61-52), amelynek az első percei Dombaiék számára alakultak eredményesebben. Kicsit pontatlanabbá, kapkodóvá vált a támadójátékunk, amit a győri klasszisok is jobban olvastak. Jovan Gorec időkérése jól jött, két szép találatunkat követően Cziczás Lászlón volt a sor, hogy megszakítsa a játékot. Izgalmas végjátéknak nézett elébe a közönség, 67-64-re közelített a Győr amikor három percen belül jártunk. Zsinórban nyolc pontot szereztek Slocumék. Dombai pedig egy triplával egyenlített bő másfél perccel a vége előtt. Slocum a másik sarokból vágott be egy hármast, amivel 69-72 állt az eredményjelzőn. Pontos büntetőzésünket követően 17,7 másodperccel a vége előtt 73-72-re vezettünk, majd jött Török és egy pontos trojka (ez volt a 13. győri hármas) a sarokból (73-75). Volt vissza három és fél másodperc, az időkérésünket követően pedig nem már nem akartunk hosszabbításra játszani, így Peyton Williams egy középről megindított hármassal lezárta a mérkőzést, 76-75-re legyőztük a Győrt és döntőt játszunk vasárnap.

NKA Universitas Pécs – SERCO Uni Győr 76-75 (11-15, 29-24, 21-13, 15-23)
Szekszárd, 100 néző, V.: Goda László, Jakab László, Gruber Nikolett

NKA Universitas Pécs: Rátkai 5/3, Weninger 22/3, Smailbegovic 5/3, Olawuyi 6, Williams 21/3. Csere: Tadic 4, Mérész 1, Kiss 5/3, Laczkó 7/3, Szakolczi -. Edzők: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Vilipic Daliborka
SERCO Uni Győr: Slocum 12/12, Bach 5/3, Dombai 13/6, Gyöngyösi 3/3, Anigwe 16/3. Csere: Dubei 6, Goree 3, Ruff-Nagy 5/3, Hegedűs -, Molnárová -, Török 12/9. Edző: Cziczás László, Fűzy-Antolovics Adél, Léránt Gábor

Jovan Gorec: Egy nagyon fiatal csapattal vágtunk neki a szezonnak, fontos volt számunkra, hogy különböző erősségű ellenfelek ellen letesztelhessük hol tartunk. Ma egy Euroligás csapattal játszottunk és nagyon elégedett vagyok. Nagyon örülök annak, amit láttam, a motiváltságot, a megmozgatott energiákat, a fegyelmezettséget. Gratulálok a Győrnek is, jó mecset játszottak, tudjuk hogy jobb csapat lesznek és össze fognak állni.