102 : 57
E.ON ELTE BEAC

Könnyed győzelemmel szereztünk vezetést

2024. április 12.
Könnyed győzelemmel szereztünk vezetést Valóságos erődemonstrációt tartott az NKA Universitas Pécs a BEAC ellen, csapatunk egy pillanatra sem veszített koncentrációjából, így kiütéses győzelemmel, 102-57-el zárult az 5-8. helyért folyó párharc első összecsapása.

Játékra éhesen, villámrajtot vettek a mieink az E.ON ELTE BEAC elleni mérkőzés elején. Madison Williams triplája indította a kosarak sorát, majd Peyton Williams is hozzátett egy duplát. A megszerzett védőlepattanókból gördülékeny támadásokat tudtak vezetni Mérész Beatrixék, alig telt el három perc és 12-2-es pécsi vezetésnél időt kért a fővárosiak vezetőedzője, Mészárosné Kovács Andrea. A folytatásban is egészen extrán, hetven százalékos pontossággal dobtak Weninger Virágék, a hetedik percben 22-6 állt az eredményjelző táblán. Milkovics Réka szerzett zsinórban öt pontot a vendégeknél 24-9-es állásnál. Az első tíz perc végére egészen 32 dobott pontig jutott csapatunk, a pontok pedig szépen eloszlottak, nyolcan is betaláltak az ellenfél gyűrűjébe.

Továbbra is tudta tartani a saját maga által diktált magas tempót az NKA Universitas Pécs, Weninger Virág volt az, aki először átlépte a tíz dobott pontot. A második negyed közepén már huszonhét ponttal vezetett csapatunk, 47-20 volt az eredmény, de nem sokkal később Sydney Wallace révén már az ötvenet is meghaladta a pécsi pontok száma (51-20). A több mint harminc pontos különbség megmaradt a nagyszünetre is, Madison Williams egy dudaszóra lazán eldobott triplával gondoskodott erről (60-29).

Talán a nagy különbség miatt, kicsit elnézőbbek voltak a sporik a fekete mezes vendégek védekezését illetően, de ezzel együtt is megmaradt a pécsi fölény a harmadik játékrészre is. Lepattanók, labdaszerzések, gyors támadások, szép passzok, ez jellemezte csapatunk játékát továbbra is (25. perc 70-35). Egyre nőtt a különbség, a harmadik negyedre már minden pályára lépő játékosunk szerzett pontot.

A záró játékrésznek 77-41-ről vágtak neki a csapatok, Jovan Gorec együttese továbbra is motiváltan és nagy energiákkal kosárlabdázott. Elérte, majd meghaladta a negyven pontot is a különbség a 32. percben, Sydney Wallace pedig megszerezte a 25. pontját is (85-44). Hiábavaló volt a BEAC időkérése is, ezen az estén nem sok ellenállást tudtak kifejteni a fekete mezes egyetemisták. Három perccel a vége előtt, 95-49-nél az volt a nagy kérdés, hogy elérik-e a száz pontot Laczkó Sáriék. Másfél perc múlva meglett, Kiss Angelika vágott be egy triplát, ezzel 100-52-re alakítva az állást. A végeredmény 102-57, ami azt jelenti, hogy az 5-8. helyért zajló párharcban 1-0-ra vezetünk a BEAC ellen. Folytatás kedden a fővárosban 18:30-kor.

NKA Universitas Pécs – E.ON ELTE BEAC 102-57 (32-17, 28-12, 17-12)

Pécs, 200 néző. V.: Csabai-Kaskötő Brigitta, Minár László, Kovács Nimród

NKA Universitas Pécs: Tadic 5/3, Weninger 12/6, M. Williams 21/9, Mérész 7, P. Williams 8. Csere: Laczkó 6/3, Wallace 25/12, Smailbegovic 3, Kiss 7/3, Olawuyi 8. Edzők: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Dakiborka.

E.ON ELTE BEAC: Angyal 10, Morgan 12/3, Ozola 6/3, Milkovics 5/3, Tóth 9/3. Csere: Juhász 3/3 , Gábor 2, Orosz -, Zsámár 3/3, Szauter -, Katona 2, Drahos 5. Edző Mészárosné Kovács Andrea, Horváth Bianka.

Jovan Gorec: Szeretnék gratulálni a lányoknak, egy elveszített első kör után mindig nehéz koncentrálni a helyosztókra. Ha így játszunk, akkor reális esélyünk van az ötödik hely megszerzésére és a nemzetközi szereplés kiharcolására, ami mind a városnak, mind a klubnak fontos lenne. Dolgozunk tovább és reméljük további győzelmekkel tudjuk befejezni a szezont.
Madison Williams: Ma igazán keményen és koncentráltan játszottunk, ki tudtuk használni az erősségeinket és az ellenfél gyenge pontjait. Mind támadásban, mind védekezésben jól működtünk és jó hatékonysággal fejeztük be a támadásokat. Reméljük ezt a formát a következő meccsre is át tudjuk majd menteni.

Mészárosné Kovács Andrea: Más arcunkat mutattuk a mai mérkőzésen, mint az alapszakasz utolsó egymáselleni találkozóján. Sem egyénileg, sem csapat szinten nem tudtunk felnőni a feladathoz és a nálunk jobb képességű ellenfélhez. Sok ziccert hagytunk ki és a védekezésünket egyszerűen feladtuk, így nehéz dolgunk lesz hazai pályán a következő találkozón.
Tóth Franka: Gratulálok a pécsi csapatnak a győzelemhez! Nehéz a teljesítményünkre szavakat találni. Rosszul kezdtük a találkozót és fejben nem tudtunk ezen túllépni, mindemellett a Pécsiek minden kísérletüket pontra váltották. Nehezen fogjuk magunkat összeszedni a következő mérkőzésre, ilyen hozzáállással nehéz dolgunk lesz.