Harcban maradni az előkelő helyekért!

2024. január 20.
Harcban maradni az előkelő helyekért! Rangadót játszik csapatunk vasárnap este a TFSE-MTK ellen, amely négy vereséggel, szorosan mögöttünk, azaz a negyedik helyen áll a tabellán. A mérkőzés, amelyet az M4 Sport+ élőben közvetít, este 18 óra 30 perckor kezdődik a fővárosiak új otthonában, a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban.
Csütörtök este véget ért csapatunk számára az európai kupakaland, amely ugyan győzelemmel, de mégis sajnálatos kieséssel zárult a török Melikgazi Kayseri ellen. A roppant feszített januári program legsűrűbb időszaka ez a mostani, ráadásul igazi ki-kimeccsek várnak ránk a bajnokságban is január 27-ig, amit majd egy szusszanásnyi szünet követ a honi pontvadászatban a válogatott olimpiai selejtezőtornája miatt.

- A vasárnapi, TFSE-MTK elleni mérkőzés nagyon fontos számunkra – hangsúlyozza vezetőedzőnk, Jovan Gorec. - A TFSE nagyon jól játszik ebben a szezonban, és eddig mindössze csak egyszer veszítettek hazai pályán. Nagyon kemény Európa Kupa meccsel a hátunk mögött érkezünk vasárnap Budapestre és nem is volt elég időnk felkészülni, csak egy edzést tudtunk tartani, de mindent megteszünk, hogy nyerjünk a TFSE ellen, és harcban maradjunk a második-harmadik helyért az alapszakaszban!

És valóban egy igen kellemetlen ellenfél a TFSE-MTK, amely 2019 óra szerepel az első osztályban és nemegyszer törtek már borsot az ellenfelek orra alá, főleg újoncként. De ebben a szezonban sem maradtak híján bravúroknak, meglepetéseknek. Idén mindössze négy vereséget gyűjtöttek be, hazai pályán pedig mindössze egy csapat, a DVTK-Hun-Therm ellen hagyták el a vesztesen a parkettet Dúl Pankáék. Szezon elején a Sopron Basket csapata ellen mínusz huszonnégy pontról hozta vissza a meccset Hegedűs Péter együttese, amely végül hosszabbításban múlta felül a soproniakat 86-80 arányban. Ezzel a bravúrral együtt összesen hét alkalommal győzött a TFSE, vereségeiket az előttük álló riválisoktól szenvedték el, illetve a Sopron Basket vágott vissza nekik alaposan a legutóbbi fordulóban, a szezon eleji fiaskóért.

Pécsre a második fordulóban szólította a TFSE-MTK-t a sorsolás, egy igen pontgazdag meccsen, 90-80-ra győztük le a Dúl-testvéreket nélkülöző ellenfelünket Matea Tadic remeklésével. Horvát irányítónk 22/3 pontja mellett kiosztott öt gólpasszt, ráadásul büntetőzése hibátlan volt, 9-ből 9-et értékesített. Ugyanezen a találkozón Mérész Beatrix egy szép dupla duplával rukkolt elő, 13 ponttal és 10 lepattanóval zárt, Sydney Wallace 18/3, Peyton Williams pedig 15 ponttal zárt.

Csapatunk ezúttal nem lesz egyedül idegenben sem, egy maroknyi lelkes szurkolói csoporttal autóbusz indul Budapestre vasárnap délután.

A TFSE-MTK – NKA Universitas Pécs mérkőzésre a belépés díjtalan, 18 óra 30 perckor kezdődik a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem új, Csörsz utcai tömbjében található Dr. Koltai Jenő Sportközpontban, az összecsapás az M4 Sport+ csatornán élőben lesz látható.