Két győzelemmel és egy vereséggel zárta a spanyolországi Sanlúcar de Barramedában rendezett felkészülési tornát a magyar U20-as női válogatott. A keretben klubunk játékosa, Halmágyi Kitti is fontos szerepet kapott az Európa-bajnokságra készülő nemzeti csapatban.
A litvániai U20-as Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott Németország, Belgium és a házigazda Spanyolország ellen lépett pályára a Torneo de Sanlúcar elnevezésű felkészülési tornán.
A magyar lányok rögtön győzelemmel kezdtek: Németország ellen 63–58-as sikert arattak, amely különösen értékes eredmény, hiszen a két együttes az Európa-bajnokság csoportkörében is találkozik majd egymással. Halmágyi Kitti ezen a mérkőzésen hat ponttal segítette a válogatottat.
A torna második napján Belgium következett. A szoros, kiélezett találkozón végül a belgák bizonyultak jobbnak 65–55-re, de Halmágyi ezúttal is eredményesen kosárlabdázott, nyolc pontot szerzett.
A felkészülési torna zárónapján a házigazda spanyolok vártak a magyar csapatra. A válogatott remek csapatmunkával és nagy küzdéssel 61–59-es győzelmet aratott, így pozitív mérleggel zárta a spanyolországi felkészülést.
A három mérkőzés során Halmágyi Kitti összesen 14 pontot szerzett, és értékes játékpercekkel járult hozzá a válogatott eredményes szerepléséhez.
A magyar U20-as válogatott számára a következő nagy kihívást a július elején kezdődő litvániai Európa-bajnokság jelenti. Klubunk játékosának és a teljes válogatottnak további sikeres felkészülést kívánunk!
Fotó: Vincze Viktória
