66 : 60
Sopron Basket

Ezt jól kifőztük: nagy csatában legyőztük a bajnokot!

2024. március 03.
Ezt jól kifőztük: nagy csatában legyőztük a bajnokot! Kiváló első félidőt küzdelmes második követte, amelynek végén mi örülhettünk, nagy csatában 66-60-ra nyertünk a Sopron ellen!

Lányaink a pénteki edzés után egy csapatépítő főzős programon vettek részt, így a vasárnapi produkció láttán elmondhatjuk: ezt jól kifőzték! A feldobásnál a soproniak hozták el a labdát, ám Mompremier dobása kimaradt, a túloldalon azonban Madison Williams sarokból eleresztett triplája három pontot ért. Ezt követően felváltva hullottak a kosarak, fej-fej mellett haladt a két csapat és jó százalékkal célzott mindkettő. A negyedik percben 10-10-nél a vendégeknél már mind az öt játékos neve mellett szerepelt pont, nálunk Madison Williams nyolc egységnél járt, Mérész Beatrix pedig egy duplával iratkozott fel a pontszerzők közé. Öt ponttal elhúzott a Sopron, köszönhetően Turner büntetőinek és Böröndy triplájának. A mieink futottak a Sopron után, azonban hiányoztak a kimaradt büntetőink, így a negyed utolsó percére egy kosárnyi előnye volt a lila mezes vendégeknek (20-22). Simon Zsófi közelijével lett egyenlő, a ráadás büntető kimaradt, de a végére még maradt egy tripla Nadija Smailbegovic tarsolyában, ezzel 25-22-re vezettünk egy negyednyi játék után.

Ahogy zárult az első, úgyanúgy indult a második negyed, ezúttal a másik sarokból volt eredményes Nadia Smailbegovic, az extázisban játszó hátvédünk harmadik hármasa is bevágódott a gyűrűbe (28-20). Jelena Brooks kezdte el ledolgozni csapata hátrányát és zárkóztatta övéit 28-27-re. A 25. percben 34-29-nél kikérte első idejét Gáspár Dávid, hogy rendezze csapata sorait. Brooks villant ismét, majd Mompremier is betalált közelről, most Jovan Gorecen volt a sor, hogy beavatkozzon egy mini szünettel. Madison Williams is megszerezte harmadik tripláját, ezzel 14 pontnál járt az amerikai ekkor. Továbbra is szoros maradt a mérkőzés, Varga Alíz is betalált messziről, ezzel 37-36-ra alakítva az állást. A folytatásban sikerült kibrusztolni a mieinknek egy négy pontos előnyt (42-38) az utolsó percre, ez az eredmény meg is maradt a nagyszünetre, egy nagyon jó és színvonalas kosárlabdát hozó félidőt követően.

A nagyszünetben a PTE Brass Band a szokásos magas színvonalú, kiváló zenével fokozta a mérkőzés amúgy sem rossz hangulatát. Kimaradt helyzetekkel indult a harmadik negyed, szorosabb védekezéssel rukkoltak elő a csapatok, a két perc gólcsendet Matea Tadic és Böröndy Vivien törte meg egy-egy szép találattal. Nadija Smailbegovic robbantotta be a lelátót, amikor a negyedik hármasa is a gyűrűben kötött ki. 48-42 után újra befagyott az eredményjelző, majd Matea Tadic gyönyörű passzát váltotta pontokra a palánk alatt Peyton Williams, jött is a vendégoldalon az időkérés, de hiába, Turner dobása lejött, a másik oldalon pedig jött az újabb Tadic-Williams összjáték és a szurkolók boldogan nyugtázták hogy tíz lett közte (52-42). Mompremier gyötört be egy duplát, majd nem sokkal később Turner is betalált, hat pontra zárkózott ezzel a Sopron. A 29. percre háromra olvadt az előnyünk, a dobásaink kimaradtak, a lepattanókat pedig rendre Mompremierék szerezték meg, így 53-50-es állással fordultunk a mérkőzés a záró felvonásra.

Egyre növekedett a feszültség a pályán, idegesebbé váltak a csapatok emiatt több hiba is becsúszott mindkét oldalon. Két és fél perc telt az utolsó negyedből, eddig mindössze Nadija Smailbegovic egy büntetőjét és Sitku közelijét jegyezhettük fel. Varga Alíz egyenlített 54-54-nél, majd Sydney Wallace egylábról eleresztett dobásával visszavettük a vezetést. Az utolsó öt percre egyenlő állással fordultak a csapatok (56-56), kiélezett, izgalmas végjátéknak nézhetett elébe az NKA Aréna közönsége. Peyton Willliams kosara és Weninger Virág hibátlan büntetőzése négy pontnyira duzzasztotta a pécsi előnyt egy pillanatra. 60-58-nál jött egy hazai időkérés Sitku blokkja után, a támadóidőnkből 3,4 másodperc maradt vissza. Sydney Wallace triplája behullott a kosárba, a játékvezetők azonban időn túlinak vélték, így jött a videózás, ami alá is támasztotta, hogy a kosár nem érvényes. Kettő és fél perc volt hátra, Turner passza Sitkut megtalálta, akinek a dobását beszippantotta a gyűrű. Mérész Beatrix kosarával 62-60 lett, a soproniak dobása ezúttal kimaradt, a túloldalon pedig Matea Tadic harcolt ki egy faultot, a vendégek időkérését követően be is dobta a büntetőket a horvát irányító. Kétszer is hibázott a Sopron, 24 másodperccel a vége előtt a miénk volt a labda! Utolsó idejét is kikérte Gáspár Dávid, meg is szerezték a labdát, de nem éltek a lehetőséggel, sőt egy sportszerűtlent is elkövettek Varga révén, Wallace pedig nem hibázott a büntetővonalról, így 66-60-ra megnyertük ezt a roppant fontos mérkőzést!

NKA Universitas Pécs – Sopron Basket 66-60 (25-22, 17-16, 11-12, 13-10)

Pécs, V.: Tőzsér Dénes, Ádám József, Fodor

NKA Universitas Pécs: Laczkó -, Wallace 4, Mérész 8, M. Williams 15/9, P. Williams 8. Csere: Olawuyi 1, Tadic 9, Smailbegovic 14/12, Weninger 2, Kiss 3, Simon 2. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Sopron Basket: Böröndy 11/3, Turner 8, Sitku 6, Brooks 11, Mompremier 13. Csere: Papp 4, Varga 7/3, Toman -, Kókai -. Edző: Gáspár Dávid, Laczka Miklós

Jovan Gorec: Szeretnék gratulálni a lányoknak! Azért is fontos volt számunkra ez a meccs, hogy megmutassuk magunknak, hogy igenis tudunk nyerni az erős csapatok ellen. Márpedig a Sopron is az. Érezhető volt rajtunk a nyomás, hiszen többször előfordult a szezonban, hogy az euroligás csapatok ellenében szoros végjátékban alulmaradtunk. Most azonban mi jöttünk ki jobban belőle, és ebből erőt meríthetünk a rájátszás felé közeledve.
Matea Tadic: Fontos volt számunkra ez a mérkőzés, mivel szerettük volna megvédeni a hazai pályánkat, és ez sajnos többször nem sikerült a korábbiakban. Nagyon örülök, hogy most ez összejött, büszke vagyok a lányokra, a szurkolóknak pedig köszönöm a lelkes támogatásukat.
Gáspár Dávid: Gratulálok az ellenfélnek, de a saját játékosaimnak is – hiszen mindkét csapat nagyon keményen játszott, és egy szoros mérkőzésen dőlt el a győztes kiléte, ahogy ez előzetesen várható volt. Az első félidőben 14 pontot kaptunk tranzícióból, emellett sok ziccert hibáztunk, rosszul dobtuk a triplákat és a büntetővonalon is meg-megremegett a kezünk. Ha ilyen alap dolgokat ekkora mértékben rontunk el, akkor nem fogunk tudni nyerni.
Jelena Brooks: Gratulálok a Pécsnek, nagyon jó meccset játszottak ma este. Nekünk pedig vissza kell néznünk a találkozót, hogy lássuk, hol hibáztunk, és ki tudjuk őket javítani, mert megy tovább a bajnokság, jön a kupa.