77 : 54
NKA Universitas Pécs

Előny a Sopronnál

2024. március 27.
Előny a Sopronnál A roppant pontszegény első félidőben még fel tudtuk venni a versenyt a Sopron Basket csapatával, ám a nagyszünet után belelendülő zöld-sárgák átgázoltak a mieinken. A 77-54-es soproni győzelemmel záruló találkozó azt jelenti, hogy a két győzelemig tartó negyeddöntős párharcban 1-0-ra vezet ellenfelünk, és szombaton 14,30-tól az egyenlítésért szállunk harcba.

Fotó: Tóth Zsombor

A tét nagyságának megfelelően kezdett mindkét csapat, igyekezett volna koncentráltan játszani, ám a kezdést ezúttal a mieink csípték el jobban. Sydney Wallace középtávolija, majd Weninger Virág két büntetője után 0-4 állt az eredményjelző táblán. Alig két perc után Gáspár Dávid időt kért, miután csapata már öt eladott labdánál járt. Sok hibával játszott mindkét csapat, a negyed derekáig mindössze három mezőnykosarat szerzett összesen a két gárda (5. perc 2-6). Fokozatosan léptünk el ellenfelünktől, Peyton Williams kétszer is villant, hét pontos pécsi előnyt kovácsolva ezzel (5-12). Ami aztán a negyed végéig leolvadt, Jovan Gorec is kapott egy technikait, miután egy jogos faultot reklamált, amit nem fújtak le a játékvezetők (8-12). A végére még jutott egy Sydney Wallace-tripla, amivel 15-9-nél jött a negyed végét jelző dudaszó.

Izzott a levegő a pályán, kezünkben tudtuk tartani a mérkőzést a második játékrész elején is, Weninger Virág és Sydney Wallace kosaraival tíz pont lett közte (9-19). Ezúttal jól védekeztünk, ami ellen nehezen találta a ritmust a hazai csapat, amely 13 perc alatt 12 eladott labdánál járt és a dobószázaléka is harminc százalék alatt volt. Papp büntetőjét követően a második dobás lecsorgó labdáját Brooks tette vissza és Böröndy is betalált, amivel máris szorosabbá vált a meccs a 15. percre (16-20). Az időkérésünket követően Mérész Beatrix begyötörte első kosarát, ám a Sopron egyre inkább kezdett magára találni, olyannyira, hogy a nagyszünetben 23-23 állt az eredményjelző táblán. Roppant kevés kosár, sok eladott labda volt mindkét oldalon.

Egy teljesen másként kosárlabdázó, önbizalomtól duzzadó Sopron futott ki a pihenőt követően, folytatva sorozatát ott, ahol abbahagyta. 10-0-val indították a játékrészt, amivel 33-23-ra elhúztak a fehér mezesek. Majdnem három perc játék után Mérész Beatrix pontjaival mozdultunk el a 23 pontunkról, majd Papp Klaudia palánk alatti kosara után kikérte idejét Jovan Gorec 35-25-nél. Sydney Wallace vette hátára a csapatát, triplát dobott, védőlepattanót szedett, majd 2+1-es kombinációjával 35-31-re zárkóztunk, 14 pontnál járt az amerikai. Hasonló rohammal válaszolt a Sopron, már nyoma sem volt az első félidő szenvedős játékának, Toman Dóra hat pontot szerzett ebben a szakaszban, amivel 47-36-ra ellépett Gáspár Dávid együttese. Második idejét is kénytelen volt kikérni Jovan Gorec a harmadik negyedben. Maradt a tíz pont körüli hazai előny, amit büntetőkkel, illetve Varga Alíz negyed végén a gyűrűben kikötő triplájával növelt a Sopron, amely harmincegy pontot szerzett ebben a játékrészben (54-40).

Tovább gálázott a házigazda az utolsó negyedben, Papp Klaudia 16 pontnál járt, a Sopron Basket pedig 61-44-re vezetett a 34. percben. A dobásaink sehogy nem akartak sikerülni, az eladott labdák számában pedig már túlszárnyaltuk a zöld-sárgákat, amely büntetőkkel is araszolt előre, huszonöt pontnyira duzzasztva az előnyét (69-44). Madison Williams tett bele a közösbe néhány pontot a hajrában és a végére pályára kerülő Laczkó Sári is betalált két ízben. A végeredmény 77-54 lett, a két győzelemig tartó párharcban pedig 1-0-ra vezet a Sopron Basket. Folytatás szombaton Pécsett 14 óra 30 perctől.

Sopron Basket – NKA Universitas Pécs 77-54 (9-15, 14-8, 31-17, 23-14)

Sopron, 500 néző. V.: Tóth Cecília, dr. Mészáros Balázs, Makrai Márton

Sopron Basket: Papp 16/3, Böröndy 10, Varga 5/3, Sitku 7/3, Brooks 19/3. Csere: Fegyverneky 5, Mompremier 8, Toman 7/3, Kókai -, Szikszai -. Edző: Gáspár Dávid, Laczka Miklós

NKA Universitas Pécs: Tadic 4, Wallace 16/6, Weninger 7, Mérész 4, P. Williams 10. Csere: Simon -, Smailbegovic -, M. Williams 4, Olawuyi -, Kiss 5/3, Laczkó 4. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Gáspár Dávid: Köszönhetően a Pécs védekezésének, az első félidőt görcsösen, sok eladott labdával játszottuk le, és ebből nem tudtunk kikeveredni a szünetig. Utána úgy játszottunk, ahogy megbeszéltük. Sikerült jobban reagálni a védekezésükre és támadásban is jobb ritmusban kosárlabdáztunk, jobb százalékban estek be a dobások is. A védekezéssel elégedettek lehetünk. Az első lépést megtettük, szombaton folytatjuk Pécsen. Nehéz azon a pályán nyerni, vesztettünk már ott többször is. Komolyan készülünk, és a maximumot próbáljuk ott is kihozni!

Brooks Jelena: Gratulálok a csapatnak, hogy a második félidőre összeszedtük magunkat és jobb meccset tudtunk játszani. Lassan kezdtünk, sokat hibáztunk, 11 eladott labdánk volt az első félidőben. Úgy jöttünk ki az öltözőből, hogy nyerni akarunk, és meg akarjuk mutatni, mit tudunk. Sikerült! Most tovább kell menni, koncentrálni a szombati mérkőzésre! Nehéz lesz, de szeretnénk ott is győzni!

Joven Gorec: Gratulálok a Sopronnak! Jó első félidőt játszottunk, de a szünet után nem volt kellő energia bennünk, sok büntetőt kihagytunk és a fault problémáinkat sem tudtuk menedzselni. Van még esélyünk, fel kell készülünk a szombati meccsre!

Weninger Virág: Jól kezdtünk, jó védekezéssel, melyből jöttek a jó támadások is. A második félidőre puhányan jöttünk ki, szétesett a védekezésünk és a támadásunk is. Szombaton jobban oda kell figyelnünk!