Eláztunk a szekszárdi triplazáporban

2023. október 03.
Eláztunk a szekszárdi triplazáporban Egy félidőn át tudtunk jól játszani Szekszárdon, ám a kék-fehérek szétdobtak bennünket kintről a záró etapban, ekkor kinyílt az olló és 21 ponttal alulmaradtunk a mérkőzésen tizenegy hármast értékesítő tolnaiak ellen.
A hosszú időre kieső Szakolczi Diát leszámítva (aki azért a csapattal tartott a tolnai megyeszékhelyre) teljes csapattal várhatták a mieink a Szekszárd elleni mérkőzést. Tapogatózó támadásokkal indult az eleje, a néhány kimaradt helyzet után Peyton Williams talált be elsőként. A folytatásban a hazaiak kerültek előnybe, Boros kosarával 8-4-re módosult az állás. A negyed derekán frissített csapatán Jovan Gorec, beállt Sydney Wallace, Adenike Olawuyi és Matea Tadic, jól is jött az új erő, 10-8-ról fordítani tudtunk, 10-13-nál kikérte első idejét a hazaiak edzője. A következő másfél percben mindössze Vojtulek két pontosát jegyezhettük fel, majd nemsokára szintén a horvát légiós volt eredményes, ezúttal büntetőkből (14-13). Mérész Trixi és Weninger Virág rukkoltak elő egy-egy szép megoldással, így az első tíz perc 14-17-nél ért véget.

Kiss Angelika is feliratkozott a pontszerzők listájára a második játékrész elején, nagy küzdelem zajlott a pályán minden szabad labdáért, a hazaiak felzárkóztak, 20-21-nél Jovan Gorec is kikérte első idejét Mányoky hármasa után. A negyed derekán Sydney Wallace varázsolt, egymás után két hármast is bevágott, a kettő között pedig egy labdaszerzésre is jutott ideje, ezzel pedig a mérkőzés addigi alakulásához képest egy jelentős előnybe kerültünk (21-29). Ez sajnos nem tartott túl sokáig, három pontra zárkóztak a tolnaiak (26-29), Monroe és Stanacev találataival. Időkérésünk után Adenike Olawuyi szerzett két fontos pontot a palánk alól, de nem sokkal később utolérték a mieinket a fehér mezesek (31-31). Kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, a KSC annak köszönhette egy pontos előnyét a nagyszünetre, hogy 0,3 másodperccel a félidő vége előtt két büntetőhöz jutott, amelyeket Boros értékesített egy felesleges faultunk után.

A harmadik negyed elején a védőjáték dominált mindkét oldalon, de fordítani tudtunk, előbb Mérész Beatrix tett két büntetőt a helyére, majd Matea Tadic szép betörésgóljának örülhettek a pécsi szurkolók. Stanacev egyenlített egy 2+1-es kombinációval, 39-39-nél érték utol a hazaiak a mieinket. Felváltva vezettek a csapatok, ám a negyed derekán Mányoky triplája után lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a KSC (46-42). Nadija Smailbegovic 2+1-es kombinációjára percekkel később Horváth Betti triplája érkezett válaszként. Fokozatosan növelte előnyét és ellépett a KSC, a 28. percben 52-46-ra vezettek a hazaiak, míg Olawuyi-éktől több hiba is becsúszott, így hét pontos szekszárdi előnyről indult a záró felvonás (56-49).

Peyton Williams gyarapította pontjai számát egy középtávolival, de sokkal közelebb nem jutottunk ellenfelünkhöz, mert nem sokkal később Boros hármasával megint tíz lett közte (61-51). Zsinórban hat pontot hoztunk össze, ám a négy hibával játszó Monroe át tudta lendíteni csapatát a holtponton (63-57). A folytatásban megint beragadtunk, nagyon nem ment a játék, alulmaradtunk lepattanózásban, és öt perccel a vége előtt a hibátlanul triplázó Mányoky negyedik trojkájával 70-57 állt az eredményjelzőn. A végére szétesett a játékunk, a hazaiak pedig könnyedén arattak magabiztos győzelmet.
Folytatás számunkra szombaton a Sopront legyőző TFSE-MTK ellen az Akadémián.

TARR KSC Szekszárd – NKA Universitas Pécs 81-60 (14-17, 22-18, 20-14, 25-11)
Szekszárd. V.: Goda László, Fodor Attila, Rácz Zsolt Róbert

TARR KSC Szekszárd: Stanacev 12/6, Boros 15/6, Holcz 4, Vojtulek 11, Krnjic 2. Csere: Monroe 14, Horváth 9/9, Mányoky 14/12, Theodoreán -, Árvai -. Edző: Zeljko Djokic, Horváth Zsófia
NKA Universitas Pécs: Rátkai 1, Weninger 6, Smailbegovic 8/3, Mérész 8, Williams 9/3. Csere: Wallace 13/9, Olawuyi 2, Tadic 9, Laczkó 2, Kiss 2, Halmágyi Kitti -, Halmágyi Kata -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Jovan Gorec: Gratulálok az ellenfelünknek, látszik hogy beérett rendszerben játszanak. Megvoltak a helyzeteink, de sajnos nem sikerült a mi javunkra fordítani a helyzeteket. Sok apró dolgon ment el a meccs, nem zártunk ki rendesen, és a dobásainkat is joban kellett volna megválogatni - persze ebben benne van az én felelőősségem is. Nagyon fiatal csapatunk van, és ezeket a játékhelyzeteket meg kell nekünk is élni, gyakorolni és felkészülni a következőkre.
Sydney Wallace: Sajnos ma kiesett a kezünkből a győzelem. Magamat is hibásnak tartom, hiszen megkaptam a bizalmat, de nem tudtam élni vele. Sok helyzetben nem volt szerencsés, rossz helyre pattant a laszti, ez is benne van a vereségben. Persze korai még a szezonban ebből brnmilyen követeztetést levonni, dolgozunk tovább.