Egy meccs a kupahétvégéért

2024. március 11.
Egy meccs a kupahétvégéért Fontos tétmérkőzés következik Pécsett kedden 18 órától csapatunk programjában, a Vasas Akadémia ellen vívott találkozó dönt arról, hogy melyik gárda lesz ott hétvégén Győrben a Killik László Női Magyar Kupa négyesdöntőjén!

Alig ért véget a két csapat pasaréti összecsapása, újra megküzdhetnek egymással, ám a tét emelkedik! A bajnoki pontok helyett a kupa kerül előtérbe, és ahogyan tavaly, úgy idén is szeretne bejutni csapatunk a legjobb négy közé. Szombaton győztesen hagytuk el a parkettet a Vasas otthonában, és azt gondolnánk, hogy idehaza erősebbek tudtunk lenni, de mindenkit óva intenénk attól, hogy félvállról vegye a piros-kékek elleni meccset, mondván papírforma a pécsi győzelem. Kőkemény négyszer 10 perc vár a mieinkre, néhány nappal ezelőtt is alaposan megnehezítették a dolgunkat a pasarétiek! Hiába a hazai pálya, nem kell olyan mélyen visszalapozni az történelem könyvekben, egészen pontosan április 5-én, a rájátszásban az 5-8. helyért vívott párharc első pécsi mérkőzését nagy meglepetésre 78-69-re a Vasas nyerte meg és a harmadik, pécsi meccsen sem sok hiányzott ahhoz, hogy Milos Pavlovic csapata újabb bravúrt mutasson be.

A szerb mester most is a tavalyihoz hasonló „akcióra” készül csapatával, az előzetes nyilatkozatában arról beszélt, hogy mindent meg fognak tenni azért, hogy történelmet írjanak, és a legjobb négy közé jussnak a Magyar Kupában. Milos Pavlovic nagyon vár egy erős csapat elleni bravúrgyőzelmet az övéitől, és szerinte ez hatalmas motivációval valóra is válhat.

Az NKA Universitas Pécs tavaly ezüstérmes lett a Magyar Kupában és idén is az a cél, hogy ott legyünk Győrben a március 16-17-én, azaz e héten szombaton és vasárnap megrendezésre kerülő négyes döntőn.

- A szombati mérkőzést követően kevesebb, mint 72 óra múltán még egy meccset kell játszanunk a Vasas ellen – kezdte Jovan Gorec, amikor arról kérdeztük, milyen gondolatai vannak a keddi összecsapást megelőzően. - A tét ezúttal azonban más lesz, aki megnyeri a mérkőzést a Magyar Kupa négyes döntőjében játszhat. Ott akarunk lenni Győrben, és mindent megteszünk azért, hogy el is jussunk oda!

Az NKA Universitas Pécs – Vasas Akadémia Magyar Kupa negyeddöntő mérkőzés kedden 18 órakor kezdődik, ez az egy mérkőzés dönt arról, hogy melyik gárda jut a négy közé, aki nyer, az szombaton a 17 órakor kezdődő elődöntőben a Sopron Basket ellen léphet pályára, ahol a tét már a kupadöntő lesz!