60 : 79
Sopron Basket

Az alsó ágon folytatjuk a rájátszást

2024. március 30.
Az alsó ágon folytatjuk a rájátszást Csak két és fél negyeden át tudta tartani a lépést csapatunk a Sopron Basket együttesével, amely magabiztos győzelmet aratott Pécsett is, így 2-0-s összesítéssel jutott a bajnokságban a legjobb négy közé.

Peyton Williams remekbeszabott középtávolijával indult a mérkőzés, amire Papp Klaudia válaszolt a túloldalon, majd Varga toldotta meg egy duplával. Korán elkezdtek cserélni az edzők mindként oldalon, de Weninger Virág dudaszós triplájával kialakult 5-4-es pécsi vezetést követően a Sopron vette kezébe a mérkőzést. Sok volt az eladott labdánk, ezt pedig rendre megbüntette a lila mezes vendégcsapat (5. perc 9-12). Látva a bizonytalanságot mind támadásban, mind védekezésben Jovan Gorec 9-16-os állásnál kénytelen volt kikérni első idejét. Összekapták magukat lányaink, előbb Matea Tadic dobhatott tisztán egy hárompontost, majd egy szépen kivédekezett soproni támadást követően Madison Williams is betalált (14-16). Peyton Williams biztos kézzel egyenlített egy szép középtávoli dobással, de újítani tudott a vendégcsapat és öt ponttal ismét ellépett. Sydney Wallace szerzett labdát, majd értékesített egy ziccert, így 18-21-nél ért véget az első játékrész.

A második negyed elejét jobban kezdték a soproniak, Brooks, Varga és Mompremier is betalált, míg pécsi oldalon mindössze Sydney Wallace kosarát jegyezhettük fel (20-27). Böröndy vágott be egy hármast, amivel tíz lett közte (20-30), de volt visszaút, nemsokára megfeleztük a különbséget (25-30). Ebben a periódusban kapott egy technikait reklamálásért a Sopron Basket, Weninger Virág biztos kézzel büntetőzött, majd Peyton Williams szép balhorga akadt be a gyűrűbe. A 18. percig nem tudtuk utolérni az eredményesebben célzó vendégeket (27-34), de Weninger Virág büntetői és Nadija Smailbegovic triplája kettőre olvasztották a hátrányunkat (32-34). A mérkőzés hullámzását jól jelzi, hogy a félidő előtti percek megint a Soproné voltak, de Weninger Virág tarsolyában ismét volt egy dudaszós hárompontos a sarokból, amivel 35-38-nál ért véget a negyed.

Felgyorsult a játék a harmadik negyed elején, szorosan tapadtak a mieink a soproniakra, többször is egy pontra megközelítettük őket (39-40 és 41-42). A negyed derekán Fegyverneky Zsófi két tempójával nyolccal elléptek a zöld-sárgák (42-50). Böröndy triplája még jobban kinyitotta az ollót, időt kért Jovan Gorec 42-53-nál a 26. percben. Leragadtunk a 42 dobott pontnál, de a Sopron is csak egyesével dobta a büntetőket (29. perc 42-56). Madison Williams hárompontosa után már nem esett több találat a harmadik negyedben (45-56).

Nagy kérdés, hogy az utolsó negyed elég-e arra, hogy meg lehessen fordítani a mérkőzést, de a teljesítményünk ma kevés volt, hogy meccset nyerjünk a Sopron Basket ellen. Fegyverneky Zsófi triplájával már tizennégy ponttal vezetett ellenfelünk, sőt ez tovább nőtt Böröndy sarokból indított labdájával (45-62), jött is Jovan Gorec időkérése. Hiába, ezen a délutánon semmilyen taktikai elem, jótanács nem hozott változást, felszabadultan és könnyedén játszott a Sopron, amelynek gyakorlatilag csak meg kellett őriznie legalább egy pontot előnyéből a meccs végéig. A negyed derekán 51-69 állt az eredményjelzőn, a mérkőzés végét jelző dudaszónál pedig 60-79-es végeredménnyel zárult a találkozó. Ezzel eldőlt, hogy idén is az 5-8. helyért mérkőzhet meg Jovan Gorec csapata, a Sopron Basket pedig összesítésben 2-0-al jutott be a legjobb négy közé.

NKA Universitas Pécs – Sopron Basket 60-79 (18-21, 17-17, 10-18,15-23)

Pécs, 300 néző. V.: Földházi Tamás, Söjtöry Tamás, Pozsonyi László

NKA Universitas Pécs: Tadic 8/3, Wallace 4, Weninger 11/6, Mérész 2, P. Williams 8. Csere: Smailbegovic 10/3, Kiss -, M. Williams 12/6, Simon -, Olawuyi 4, Laczkó 1. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Sopron Basket: Böröndy 20/15, Papp 8, Varga 8/3, Brooks 13, Sitku 2. Csere: Mompremier 14, Toman 1, Fegyverneky 11/3, Kókai -, Jevtovic 2, Szikszai -. Edző: Gáspár Dávid, Laczka Miklós

Jovan Gorec: A rájátszásbeli esélyeinket nem ma veszítettük el, hanem azokon a korábbi mérkőzéseken, amelyeken nyerhettünk volna, de ez nem jött össze. A Sopronban megvan a bajnoki mentalitás, akikben ez felébredt a kupagyőzelemmel, mi pedig sajnos nem tudtunk pariban lenni velük, különösen úgy, hogy az első meccset idegenben játszottuk. Most lesz 20 napunk felkészülni az 5-8. helyért való küzdelmekre, és ez nem lesz könnyű a lányok számára, hiszen az elődöntőben szerették volna folytatni, de profik vagyunk, és mindent meg kell tennünk a legjobb helyezésekért.

Weninger Virág: Csalódott vagyok, hiszen sokkal jobb csapat vagyunk annál, mint amit ezen a két mérkőzésen megmutattunk magunkból. Az első félidőket mindkét találkozón jól lehoztuk, mind a védekezés, mind a támadások tekintetében, a második félidőkben azonban rendre bealudtunk és ritmustalanul játszottunk. A szezonnak azonban nincs vége, megpróbáljuk összeszedni magunkat.

Gáspár Dávid: Örülök, hogy sikerült bejutnunk a legjobb négy közé. A harmadik negyedben 10, a második félidőben összesen 25 pontot kaptunk, és ez volt kulcs. A védekezésünkön fokozatosan szigorítottunk, támadásban pedig jó ritmust tartottunk. Mindkét mérkőzést figyelembe véve megérdemelt az ilyen arányú győzelmünk.

Böröndy Vivien: Értékes győzelmet arattunk, aminek nagyon örülünk. Tudtuk, hogy Pécsett nehéz dolgunk lesz – az elmúlt két évben alulmaradtunk a lelkes pécsi publikum előtt. Az első félidőben voltak kisebb elcsúszásaink, de ezeket korrigálni tudtuk a második félidőre. Megyünk tovább, nem állunk meg, és mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!