A szurkolóink is kellenek a bravúros visszavágáshoz!

2024. január 17.
A szurkolóink is kellenek a bravúros visszavágáshoz! A feladat adott: legalább tizenkét ponttal le kell győzni a török Melikgazi Kayserit ahhoz, hogy csapatunk ott legyen a legjobb nyolc között az Európa Kupában! Mindez roppant nehéz, bár nem lehetetlen feladat, de mindenkire óriási szükség lesz a lelátókon is. Klubunk és játékosaink nagyon számítanak a szurkolók támogatására csütörtök este.
Nem egészen úgy alakultak a záró negyed utolsó percei Kayseriben, ahogyan azt szerettük volna, de még messze nincs vége a párharcnak! Legalább tizenkét ponttal nyerni kell, hogy nyolc közé jussunk az Európa Kupában, ami eddig még sohasem sikerült ennek a fiatal klubnak a tizenegy éves fennállása során. Az egész csapat és vezetőedzőnk, Jovan Gorec is pontosan érzi ezt: - Nagyon fontos összecsapás vár ránk csütörtökön, ennek megfelelően hatalmas elánnal fogunk belemenni már az elejétől kezdve a mérkőzésbe! Szeretnénk kiharcolni a továbbjutást, amivel elérnénk a klub történetének legjobb Európa Kupa eredményét. Tudjuk, hogy egy rendkívül nehéz találkozó vár ránk, de ha kijavítjuk azokat a hibákat, amiket odakinn, Törökországban elkövettünk és végig, negyven percen keresztül koncentráltak leszünk, türelmesen és okosan játszunk, akkor lesz esély ezt a klubtörténeti sikert kiharcolni. Teljes szívünkkel, eszünkkel és minden idegszálunkkal azon leszünk, hogy ez sikerüljön! Nagyon számítunk a szurkolóinkra, fontos szerepük lesz, hogy hazai pályán az ő segítségükkel érjük el ezt a sikert, és nagyon lényeges lesz, hogy velük együtt tudjunk nyomást gyakorolni az ellenfélre, nekünk pedig lendületet és energiát adjanak a lelátókról. Mindenkit nagy szeretettel várunk csütörtökön a mérkőzésre! – foglalta össze a lényeget Jovan Gorec vezetőedző.

A múlt csütörtöki mérkőzés óta egy-egy bajnokin vannak túl a csapatok, a mieink könnyed sikert arattak itthon a szigetszentmiklósi BKG ellen, a törökök szintén vasárnap léptek pályára, az Antalya otthonában. A meccs előtt hasonló mutatókkal rendelkező, holtversenyben lévő csapatok csatájának izgalmas végjátékából az Antalya jött ki jobban, úgy nyertek 81-80-ra, hogy bő három perccel a vége előtt még 75-65-re vezetett a Kayseri! Egy perc alatt nyolc pontot eltüntetett a hátrányából az Antalya (74-76), majd fél perccel a vége előtt 78-78-nál utolérte ellenfelét. Günay még két büntetővel a Kayseri javára billentette az eredményt, de Brown kilenc-tíz méterről bedobott triplájával beállította a 81-80-as végeredményt tíz másodperccel a vége előtt. A hátralévő időben kétszer is volt lehetősége a Kayserinek, akiktől a szerencse is elpártolt, Ellenberg középtávolról elengedett dobása lepattant a gyűrűről, Holmes megszerezte a lepattanót, ám közvetlen a palánk alól visszatett labdája lecsorgott a gyűrűről.

Az NKA Universitas Pécs egyik klasszisa, Sydney Wallace is bizakodva készül a csütörtöki összecsapásra: - Egy igazi, nagy mérkőzés vár ránk a Kayseri ellen. A kinti találkozón sajnos egy kisebb gödörbe kerültünk az utolsó öt percben, így most van egy jelentős hátrányunk, ahonnan vissza kell jönnünk. Kemény munka lesz, de bízom benne, hogy meg tudjuk csinálni, hiszen itt vannak mögöttünk a szurkolóink is! Koncentrálnunk kell, keményen játszani és mindent megtenni, ami csak lehetséges. A győzelem kulcsa a jó védőmunka lehet, kevesebb pontot kellene kapnunk a festékből, a palánk alól. Oda kell figyelnünk a kulcsjátékosaikra, hogy ne engedjünk nekik sok teret és megnehezítsük a dolgukat – nyilatkozta Sydney, akinek bombáira nagy szükség lesz a Kayseri ellen is.

Korán indult szerdai nap a Kayseri számára, a török csapat gépe reggel nyolc óra után nem sokkal már landolt is a Liszt Ferenc Repülőtéren, dél körül pedig már elfoglalhatták a szállásukat Pécsett Claudia Cuicék. Minden bizonnyal nem most a legfrissebbek a Kayseri játékosai, de ezzel együtt is kőkemény negyven percre lehet számítani ellenük csütörtökön este. Nagyon számít csapatunk a szurkolókra is, odakinn a török drukkerek minden egyes pécsi támadást hatalmas füttyszóval kísértek, idehaza viszont bízunk benne hogy a közönség Weninger Virágék mögött áll majd, és mindent visszakapnak a törökök Pécsett!

Az NKA Universitas Pécs – Melikgazi Kayseri Európa Kupa mérkőzés csütörtökön 18 órakor kezdődik, azok, akik Pécstől távol élnek a FIBA Youtube csatornáján élőben láthatják.