A legfontosabb szakasz indul kedden az Akadémián

2023. március 27.
A legfontosabb szakasz indul kedden az Akadémián Kedden 18 órai kezdettel Pécsett megkezdődik a harc a négybe jutásért a bajnokságban, ahol az Atomerőmű KSC Szekszárd lesz az ellenfelünk.
Sok időnk sajnos nem maradt az örömre a szombati Sopron Basket ellen aratott nagyszerű győzelmünk után. A zöld-sárgák legyőzése bravúr volt a javából, főleg úgy, hogy legjobb játékosunk, Kiss Virág a mérkőzés elején megsérült, és már nem is tudott visszatérni a pályára. A 66-61-es győzelmünkkel saját jogunkon is miénk lett a negyedik hely az alapszakasz végén, így a negyeddöntőben nálunk a pályaelőny az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen. A vasárnap negyvenedik születésnapját ünneplő vezetőedzőnk, Jovan Gorec azonban már előre tekint, és bízik abban, hogy kedden igazi rangadó hangulatban, telt házas mérkőzésen lépünk pályára: - Egész szezonban azért edzettünk, hogy a kedden induló play offban jól szerepeljünk – kezdte mondandóját a szerb szakember. - Nagyon nehéz párharc elé nézünk a szekszárdiak ellen, mivel a negyeddöntőben egy Euroligás csapattal kell megküzdenünk, amely az egyik legjobb edzővel dolgozik. Ami jó, hogy a hazai pálya előnye nálunk van és azt gondolom ez bennünket fog segíteni. Bízunk benne, hogy szép számú közönség előtt játszhatunk ismét egy nagyszerű hangulatban, hiszen a Sopron elleni mérkőzésen is varázslatos atmoszférát teremtettek szurkolóink. A negyeddöntőben egyik csapatnak sem lesz könnyű dolga, mert egy hét leforgása alatt akár három mérkőzés is lehet, és megítélésem szerint az fog a négybe jutni, amelyik jobban együtt lesz és mentálisan erősebb tud lenni. Nagyon reméljük, hogy ez a mi csapatunk lesz! – fejtegette Jovan Gorec.

Az idei bajnokságban két szoros mérkőzést játszott egymással a két csapat, Pécsett 67-65 arányban legyőztük a tolnai riválist december elején, majd márciusban otthonában az Atomerőmű KSC Szekszárd nyert 63-59-re. Minden bizonnyal apróságok, nüanszok dönthetnek a negyeddöntőben is és aki az első mérkőzést megnyeri, az hatalmas lépést tehet a négybe jutás felé.

Ahogy közeledik a szezon vége, bizony egyre több a munkája az egészségügyi stábunknak is, játékosaink napi rendszeres látogatói a nemrégiben átadott Dr. Hepp Ferenc Rehabilitációs és Regenerációs Központnak. Örömteli, hogy a Sopron Basket ellen Wentzel Nóra három hét kihagyás után ismét pályára lépett a lovaglóizom-sérülését követően. Most másik válogatott játékosunk, Kiss Virág szenvedett fájdalmas vállsérülést, jelen pillanatban nagy kérdés, hogy kedden ott lehet-e a pályán a társakkal.

Szezon elején beköltözött az Akadémiára csapatunk, az új helyszínre való tekintettel az alapszakasz hazai találkozóit ingyenesen látogathatták a szurkolók. A rájátszás összecsapásait már 2000 Ft-os belépő megváltása ellenében tekinthetik meg az érdeklődők, csak a 14 éven aluliak és a 70 éven felüliek számára lesz ingyenes a belépés.

Az NKA Universitas PEAC – Atomerőmű KSC Szekszárd negyeddöntő mérkőzés kedden 18 órakor kezdődik, a második összecsapásra pénteken kerül sor Szekszárdon. A két győzelemig tartó párharcban, ha szükséges, a harmadik mérkőzést hétfőn játsszuk Pécsett.