75 : 86
Vasas Akadémia

A Vasas Akadémia ismét nyerni tudott Pécsett

2024. március 12.
A Vasas Akadémia ismét nyerni tudott Pécsett A második félidőben 52 pontot dobó és a lepattanócsatát is nagy fölénnyel megnyerő Vasas Akadémia megérdemelten jutott be a legjobb négy közé a Magyar Kupában. Milos Pavlovic együttese a tavalyi szezont követően idén is győzni tudott csapatával Pécsett, ezúttal 86-75-re nyerték meg a mérkőzést a piros-kékek.

Az előzetes nyilatkozatok alapján nem feltartott kézzel érkezett Pécsre a Vasas, hiszen mint ahogy a mieinket, a pasarétieket is mindössze egy mérkőzés választotta el a Magyar Kupa négyes döntőjétől. Talán a tét, talán a frissesség hiánya miatt, de sok dobást elhibáztak a csapatok az elején, alig telt el négy perc és 4-4 állt az eredményjelző táblán. A lepattanóknál sokkal élesebb volt a Vasas a mieinknél, nálunk pedig már két tripla is beakadt a gyűrűbe a negyed derekáig. Sydney Wallace öt pontnál járt, a túloldalon ugyanennyit jegyzett Budácsik a 9-9 pontból. 13-11 után Weninger Virág szerzett labdát, nem is hibázta el a ziccert, de a négy pontos előny csak pillanatnyi volt, Budácsik másodszor is 2+1-el gyarapította a Vasas pontjainak számát. Tűpontos hármast helyezett el a gyűrűbe a sarokból célzó Matea Tadic, majd tovább nőtt előnyünk Kiss Angelika büntetőivel. A negyed végére is maradt Nadija Smailbegovic tarsolyában egy tripla, ez volt a negyedik hármasunk (23-14)!

A második játékrész elején büntetőkből megszerezte Allen is az első pontjait, majd Salamon faragott egy duplával csapata hátrányán (23-18). Tóth Orsolya révén a Vasas első triplája is megszületett, szívósan kapaszkodott ellenfelünk, többször is egy ponton voltak ebben a periódusban. Jócskán csökkent csapatunk koncentrációja, olyannyira, hogy a harmadik hármasa is beesett a piros-kékeknek, amivel kiegyenlítettek (27-27). Két szép pécsi megmozdulást követően kikérte Milos Pavlovic első idejét 32-27-nél Nadija Smailbegovic triplája és Kiss Angi közelije után. Húsz másodperccel a félidő előtt ismét utolért mieinket a Vasas, ezúttal Allen dobhatott büntetőt a kosara után (34-34). A végére még jutott egy büntető Kiss Angelika révén, így 35-34-ről várhatták a folytatást a felek.

Budácsik kosarával indult a harmadik negyed, Nadija Smailbegovic szabálytalankodott vele közben, így jöhetett a ráadás büntető is. Sydney Wallace triplájára a túloldalon Budácsik felelt egy sarokból eleresztett hárompontossal, tizenhat egységnél járt ezzel a Vasas centere (38-40). Nem találtuk a fonalat sem támadásban, sem védekezésben, 43-38-ra vezetett a 23. percben a fővárosi gárda. Azonban hibázott az ellenfelünk is és ezeket szerencsére ki tudtuk használni és 45-45-nél utolértük Budácsikékat. A küzdelemre nem lehetett panasz, nagy csata zajlott a parketten, sőt néha még egy kis keménység is belefért a játékba. Sok büntetőt kihagytunk ma este is, ezek nagyon hiányoztak ezen a szoros mérkőzésen! Felváltva vezettek a csapatok, Sydney Wallace ismét elkapta a fonalat, tizenötödik pontjánál járt az amerikai légiós (28. perc 54-52). Gelei Karola állt a Vasas élére, zsinórban öt pontot szerzett, amivel négy ponttal ellépett ellenfelünk (56-60). Jovan Gorec időkérése után Nadija Smailbegovic szíve megint csak a helyén volt és a sarokból negyedik hármasát is bevágta.

61-61-ről fordultak a záró játékrészre a csapatok, forrtak az indulatok a pályán, Nadija Smailbegovic és Allen kaptak össze, mindketten technikait kaptak. 63-63 után kétszer egymás után betaláltak a vendégek, Taylor triplája és Allen duplája után öt pontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Jovan Gorec időkérését követően Allen plusz egyes büntetőjét is értékesítette. A vendégek egyre inkább szárnyakat kaptak, minden sikerült nekik, egyre csak nőtt az önbizalmuk, tíz ponttal elléptek (35. perc 65-75). Egyre csak fogyott az idő, harmadik idejét is kénytelen volt kikérni vezetőedzőnk akkor, amikor szűk három és fél perc volt vissza és már tizenkét ponttal vezettek a piros-kékek (67-79). A végjátékban Kiss Angelika a kipontozódás sorsára jutott, a mérkőzést pedig az utolsó pillanatig kézben tartotta a Vasas, amely 86-75-re megnyerte a mérkőzést és bejutott a legjobb négy közé a Killik László Női Magyar Kupában.

NKA Universitas Pécs – Vasas Akadémia 75-86 (23-14, 12-20, 26-27, 14-25)

Pécs, 400 néző. V.: Tóth Cecília, Csabai-Kaskötő Brigitta, Kovács Nimród

NKA Universitas Pécs: Laczkó -, Wallace 15/9, M. Williams 1, Mérész 1, P. Williams 6. Csere: Kiss 11, Tadic 17/6, Weninger 5, Olawuyi 1, Simon -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Vasas Akadémia: Taylor 10/3, Tóth 6/3, Allen 19/3, Jáhni 3, Budácsik 21/6. Csere: Szerencsés -, Boros 5, Salamon 4, Madár 13, Gelei 5. Edző: Milos Pavlovic, Dragoljub Krivacevic, Nenad Markovic

Jovan Gorec: Gratulálok a Vasasnak a győzelemhez. Jobban akarták, mint mi. Nagyon szomorú vagyok most. Ez a csapat olyan, amilyennek edzettem Őket. Amikor vége lett, mindenki engem okolt és igazuk volt. Nem játszottunk jól. Csak azt tudom mondani, hogy harcolunk a rájátszásban. Most vegyesek az érzelmeink, de folytatjuk és meglátjuk mit hoz a holnap.

Kiss Angelika: Gratulálok a Vasas csapatának, mert nagyot küzdöttek, jó mérkőzést játszottak. A mai mérkőzésen rengeteg hibát vétettünk. A vendégek ezeket kihasználták, és ők tudták értékesíteni a helyzeteiket, mi pedig nem. Rajtunk volt a nagyobb nyomás, tudtuk jól, hogy ez a Magyar Kupa elődöntője, itt egy meccsen dől el minden. Talán ez lehetett még. Nagyon sajnáljuk, én nagyon csalódott vagyok. Elnézést kérünk a szurkolóktól, nem így terveztük!

Pavlovic Milos: Fiatal csapatunk van, talán mondhatom, hogy még tapasztalatlan is. Tartottuk bennük a hitet, hogy jó úton járunk, még azok után is, hogy csak veszítettünk és veszítettünk. Többször közel voltunk a győzelemhez a bajnokság során, de nem tudtuk elérni a sikert. Állandó helyünk volt a rájátszásban, de valahogy mindig elhibáztuk a Magyar Kupát. Még egy dolog...amióta itt vagyok, ez már a negyedik szezonunk. Mindegyik idényben megpróbáltuk elérni a céljainkat. Ez az első ilyen alkalom és egyben ez egy hatalmas lehetőség is. A lányok ma készen álltak, hogy "meghaljanak" a pályán. Úgy koncentráltunk, mint korábban még soha. Bátrabbak voltunk, mint valaha, ezzel pedig odáig jutottunk, hogy történelmet írjunk és a Vasas nevét felvéssük a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé. Minden megtettünk, amit kellett. Okosan játszottunk, agresszívabban voltunk. Ha megnézzük a számokat, akkor is az látszik, hogy mindenben jól teljesítettünk és alázatosan játszottunk.

Tóth Orsolya: Gratulálok a pécsieknek, végig nagyon jól játszottak! Hihetetlen, hogy sikerült győznünk, hiszen a Pécs a bajnokság egyik legjobb csapata. Szenzációs teljesítmény, hogy pont a magyar Kupa negyeddöntőjében sikerült ez. Az elején talán egy kicsit lassabban kezdtünk bele a játékba, de a második félidőben hatalmas energiákat tudtunk mozgósítani, amivel át tudtuk venni a vezetést, és a végjátékban egy olyan előnyt harcoltunk ki, amiből már nem tudtak visszajönni a hazaiak.