NKA Universitas PEAC
Atomerőmű KSC Szekszárd

A Szekszárd nyerte az elsőt

2023. március 28.
A Szekszárd nyerte az elsőt A negyeddöntő első felvonását az Atomerőmű KSC Szekszárd nyerte 69-64 arányban, így 1-0 arányban vezet a két győzelemig tartó párharcban.
A szombati vállsérülését követő vizsgálatok után megnyugtató hírek érkeztek Kiss Virág válláról, aki így bár fájdalmakkal, de a többiekkel együtt melegített a mérkőzést megelőzően, sőt Jovan Gorec a kezdőcsapatba jelölte válogatott csapatkapitányunkat. Szép számú közönség gyűlt össze a feldobásra, sokan érkeztek Szekszárdról is, de előbb a pécsi szurkolók örülhettek, Kiss Virág majd Simon Zsófi kosarával 4-0 állt az eredményjelző táblán, amikor három perc telt el a mérkőzésből. Csapatkapitányunk pedig játszott, nem is akárhogyan, az első nyolc pontunkból hatot szerzett. Remekül védekeztünk, ezekből pedig szép támadásokat tudtunk építeni. A negyed első felében mindössze Wallace talált be odaát (5. perc 12-4). Sorban küldte pályára a kispadon ülőket is a két szakvezető, Studer 2+1-ével és Krnjic kettesével 13-9-re zárkóztak a vendégek. Őriztük előnyünket, az első játékrész 18-13-nál ért véget.

Kiss Virág egy büntetőjét jegyezhettük fel, majd, az első percek pontatlansággal teltek mindkét csapatnál. Goree zárkóztatta fel övéit, az amerikai két büntetője után Jovan Gorec révén eljött a mérkőzés első időkérése is 19-17-nél a 14. perc elején. A zónázó szekszárdiak ugyan labdát szereztek, de a dobásuk lejött a gyűrűről, a túloldalon azonban Jazmon Gwathmey nem hibázott középtávolról. Megmaradt a két pontos különbség, a kék mezes tolnaiak rendre válaszoltak (16. perc 25-21). Wallace jegyezte a mérkőzés első hárompontosát, majd egy szerzett labda után Dudásová ziccerével fordított a Szekszárd (25-26). Nem is maradt el Jovan Gorec időkérése, igyekezett megnyugtatni övéit, majd a következő támadásnál Kiss Virág büntetőzhetett. Pécsi oldalon is beesett az első tripla, Sierra Calhoun találatával 30-28-ra módosult az állás, ám sokáig nem örülhettünk, mert ellépett a KSC (30-33). A nagyszünetben mínusz egyig felzárkóztunk, 34-35-ről várhatták a csapatok a folytatást.

Wallace hárompontosával indult a harmadik negyed, sőt, három triplát is elsüllyesztett, miközben mindössze egy pécsi büntetőt dobhattunk Zeljko Djokic technikaija miatt (23. perc 35-44). Nálunk Ivana Katanic próbálkozott, sajnos rendre sikertelenül, Jovan Gorec pedig időt kért, hogy rendezze a sorokat. Sierra Calhoun talált be, de öt perc alatt ez volt az egyetlen mezőnykosarunk. Tíz ponttal elléptek a vendégek, amin átmenetileg faragott Wentzel Nóri triplája, de Goree is betalált a 6,75-ön túlról (40-50). Most a szekszárdiak ragadtak be kicsit, büntetőkkel faragtunk a hátrányunkon (44-50). Ezt követően egy lepattanót megszerezve támadhattunk, amit Wentzel Nóri triplája fejezett be, valósággal felrobban a csarnok, Zeljko Djokic pedig időt kért 47-50-nél, ötven másodperccel a negyed vége előtt. Sikerült is felráznia csapatát a kék-fehérek mesterének, Nikola Dudásová zsinórban öt pontot szerzett, amivel 47-55-tel vághattak neki a csapatok a záró játékrésznek.

Hatalmas feltámadásnak kellett volna nálunk következnie, hogy megfordítsuk a mérkőzést, Kiss Virág és Wentzel Nóra kosaraival 53-57-re zárkóztunk, de Krnjic kétszer is eredményes tudott lenni (53-61).Az idő vészesen fogyott, öt perccel a vége előtt Jaz Gwathmey kosaraival még életben tartottuk a győzelmi esélyeinket (57-61). Lejárt támadóidő odaát, elrontott dobások nálunk, de hibázott a KSC is! Kezünkben volt ekkor a lehetőség többször is, de nem tudtunk élni vele, ami ekkor meg is pecsételte sorsunkat. A vendégek támadtak fel, két és fél perc volt vissza, amikor Studer duplájával mozdította odébb csapata szekerét. Kiss Virág akadályozott meg egy leindítást, majd a videózást követően a játékvezetők ítéletüket sportszerűtlenre változtatták, Wallace pedig egy büntetőt értékesített (57-64). Két percen belül jártunk, az áhított pécsi győzelem esélye pedig egyre csak távolodott, noha Wentlzel Nóri sarokból bevágott hármasánál felcsillant a remény egy pillanatra (61-65), ekkor ötvenegy másodperc volt vissza. Hozzánk került a labda, támadhattunk, de Sierra Calhoun kiejtette az oldalvonalon, a szekszárdiak pedig Miklós révén kosárral fejezték be a támadásukat (61-67). Jovan Gorec utolsó idejét is kikérte 7,7 másodperccel a vége előtt, Wentzel Nóri pedig egy szép triplát dobott, de sajnos későn. A mérkőzés végére Jazmon Gwathmey-t is elveszítettük, akit sérülése után le kellett vinni a pályáról. Két szekszárdi büntetővel állt be a 64-69-ées végeredmény, ami azt jelenti, hogy a két győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezet az Atomerőmű KSC Szekszárd a negyeddöntőben. Folytatás pénteken Szekszárdon 18 órától!

NKA Universitas PEAC – Atomerőmű KSC Szekszárd 64-68 (18-13, 16-22, 13-20, 17-14)
Pécs, 1200 néző. V.: Tóth Cecília, Tőzsér Dénes, Nagy Viktor.

NKA Universitas PEAC: Katanic 4, Calhoun 9/3, Simon 5, Gwathmey 10, Kiss 17. Csere: Wentzel 16/12, Szücs 3, Sanchez -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Daliborka Kmezic.
Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 7, Wallace 25/12, Dudásová 7/3, Mányoky 2, Goree 18/3. Csere: Miklós 2, Krnjic 8, Boros -. Edző: Zeljko Djokic, Horváth Zsófia.

Jovan Gorec: Gratulálok a Szekszárdnak, jól játszottak, kitűnően felkészültek. Régóta együtt játszanak, tudják, mit csinálnak, a legmagasabb szinten edződnek, az Euroligában, és tapasztalt edzővel rendelkeznek, úgyhogy tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk ma. Nagyobb a rotációjuk, és nehéz ellenük 20 százalék körüli triplamutatóval nyerni. Ennél jóval hatékonyabbnak kell lennünk.
Kiss Virág: Csalódottak vagyunk, hiszen nem sikerült hazai pályán nyerni, de még nincs vége a dolognak. Ma még gondolkodhatunk azon, hogy mit rontottunk el, de holnap reggeltől mindenkinek arra kell összpontosítania, hogy pénteken megmutassuk, hogy valójában mi van bennünk.
Zeljko Djokic: Gratulálok a csapatomnak, sikerült rögtön elvennünk a pályaelőnyt. De ez is csak annyit jelent, hogy 1:0 arányban vezetünk a párharcban. A fő hangsúly most a regeneráción lesz, hiszen mindkét csapat szombaton is játszott, mégpedig kiélezett, kemény mérkőzést. Arra számítok, hogy a pénteki találkozón mindkét csapat változtatásokat fog eszközölni a taktikájában.
Cyesha Goree: Nehezen kivívott győzelem volt. Talán egy kicsit túl agresszíven jöttünk ki, és emiatt elég sok faultot begyűjtöttünk, de aztán belerázódtunk a meccsbe. Ők jól szedték a pattanót, mi viszont kevés labdát adtunk el, és a végén a fontos dobások nekünk estek be.