Atomerőmű KSC Szekszárd
NKA Universitas PEAC

A Szekszárd jutott a négy közé

2023. március 31.
A Szekszárd jutott a négy közé Lefagytunk az elején, óriási hátrányba kerültünk, utána pedig esélyünk sem volt a brillírozó hazaiak ellen, így 97-74 arányban nyert az Atomerőmű KSC Szekszárd, és bejutott a legjobb négy közé. Csapatunk az 5-8. helyért folytatja a rájátszást a jövő hét közepén.
Hatalmas érdeklődés övezte a szekszárdi mérkőzést, a pécsiek számára kijelölt szektort teljesen megtöltötték a szurkolóink, sőt pótszékeket is kellett kitenni. Ami változott a korábban megszokotthoz képest, Szücs Rékát jelölte a kezdőcsapatba Jovan Gorec Ivana Katanic helyett. A feldobást mi hoztuk el, ám az első találatokat a szekszárdiak jegyezték, Dudásová két büntetője majd egy triplája nyomán 5-0-ra vezetett a KSC. Majdnem három perc telt el, a hatodik dobáskísérletünk végre beakadt a gyűrűbe, Kiss Virág villantott egy hárompontost 7-0-s állásnál. Mányoky lépett elő a házigazdáknál, zsinórban öt pontot szerzett, Jovan Gorec pedig 12-3-nál időt kért. Mindez hiábavalónak bizonyult, nem tudta felrázni a csapatot. A hazaiak lendülete jottányit sem csökkent, mi büntetőkből tudtunk csak pontokat elérni (8. perc 17-6). A mezőny dobószázalékunk egyre csak romlott, tízből mindössze egy labdánk ment be. A Sopron ellen bravúrosan teljesítő Adenike Olawuyi is pályára került. Ez a játékrész igencsak gyászosra sikeredett, az első tíz perc végére tizennyolc pontos vezetést hozott össze a házigazda (30-12).

Csökkent az iram a második negyedben, a szekszárdiak is belehibáztak egyszer-egyszer, több mint két percet kellett várni az első találatra, ez viszont nálunk volt, Adenike Olawuyi emelte be szép mozdulattal középtávolról a labdát. Fokozatosan elkezdtük ledolgozni a hátrányunkat, Ivana Katanic állt most a seregünk élére, és amíg odaát Krnjic egy büntetőjét jegyezhettük fel, addig szerb irányítónk zsinórban öt pontot is szerzett (14. perc 31-19). A rettenetes első negyed után úgy tűnt, végre elkezdtünk játszani, Sierra Calhoun sarokból eleresztett triplájával megszerezte az amerikai légiósunk is első pontjait. Sokáig nem örülhettünk, az ex-pécsi Dudasová brillírozott, a tizenötödik percben tizenkét pontnál járt (38-22). Újítani tudott a KSC, a nagyszünet előtti utolsó percben már 50 dobott pont állt a tolnaiak neve mellett a 30 pécsivel szemben, ehhez a negyed végéig még a ma is bátor játékot bemutató, de az első pécsi mérkőzésen játéklehetőséghez nem jutó, a mai estén viszont dupla duplát (14 pont, 11 lepattanó, 23 játékperc alatt) produkáló Adenkie Olawuyi tett még hozzá négyet (50-34).

A harmadik felvonás elején valóságos össztűz alá vettük a KSC gyűrűjét, de nem tudtunk betalálni, ellenben Mányoky indulhatott meg egy szerzett labdával (52-34). Felváltva estek a kosarak, három perc elteltével is a félidei tizenhat pontos különbség volt a két csapat között (56-40). Minden hibánkat könyörtelenül megbüntették a házigazdák (61-42), már azért is nagyot kellett küzdenünk, hogy az eredményt tartsuk, a lendületben lévő, jól mozgó, gördülékeny és pontos támadójátékot nyújtó Atomerőmű ellen. A 27. percben 63-44-nél időt kért Jovan Gorec, ami után igazi triplazápor következett, Sierra Calhoun hármasára Nikola Dudásová válaszolt, aki úgy szerezte 18 pontját a mérkőzés ezen szakaszáig, hogy dobást nem hibázott. Mindezt Miklós is megtoldotta egy, a sarokból bevágott trojkával, ezzel 69-47-re vezetett a KSC.

A záró negyednek 73-51-ről vágtak neki a csapatok, gyakorlatilag csoda kellett volna ahhoz, hogy innét valami módon fordítsanak lányaink. Bea Sanchez kosara vezette fel a játékrészt, majd az eladott labdáink miatt bosszankodhattunk, de hibázott ellenfelünk is, így tudtunk faragni a hátrányunkon, Szücs Réka is Simon Zsófi pedig kétszer is betalált a 6,75-ön túlról (35. perc 79-62). A lényeges kérdések eldőltek, az három és fél percben enyhített védekezésén a KSC, 87-64-nél zsinórban hét pontot tudtunk szerezni. A vége 97-74 arányú szekszárdi győzelem, ezzel eldőlt, hogy az 5-8. helyért folytatjuk a rájátszást, a Vasas Akadémia lesz az ellenfelünk a következő héten, amely ellen az első mérkőzést Pécsett játsszuk. A játéknapok még kérdésesek, de van esély arra, hogy szerdán induljon az a párharc.

Atomerőmű KSC Szekszárd – NKA Universitas PEAC 97-74 (30-12, 20-22, 19-13, 24-23)
Szekszárd, 1000 néző. V.: Cziffra, dr. Mészáros, Nyilas
Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 12/3, Dudásová 20/9, Wallace 14/9, Mányoky 11/3, Goree 11. Csere: Krnjic 14, Miklós 12/6, Bálint -, Horváth 1, Szücs -, Holcz -, Boros 2. Edző: Zeljko Djokic, Horváth Zsófia
NKA Universitas PEAC: Szücs 3/3, Calhoun 10/9, Wentzel 6/3, Gwathmey 2, Kiss 15/3. Csere: Katanic 10, Simon 6/6, Sanchez 8/3, Olawuyi 14, Rátkai -, Laczkó -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Vilipic Daliborka

Zeljko Djokic: Örömkosárlabdát játszottunk, mióta Szekszárdon vagyok, ez volt a legjobb támadójáték, amit produkáltunk. Heten értek el két számjegyű pontot és kiosztottunk huszonöt gólpasszt. Egész szezonban ezért dolgoztunk, hogy a négy közé jussunk. Ez hét év alatt hatodszor sikerült. Ha így tudunk játszani, akkor nem szabad megállni, ilyen produkcióval az Euroliga-győztes ellen is lehet keresnivalónk.
Nikola Dudásová: Apró részletekben tudunk még tovább javulni, ez főleg védekezésben mutatkozott meg. Ez hozta magával, hogy a szezon eddigi három szoros mérkőzése után most nagyobb különbség alakult ki a két csapat között.
Jovan Gorec: Az első perctől kezdve nem volt esélyünk, amit a dobószázalékok is mutatnak. A Szekszárd olyan csapat, amelyik a negatív dolgokból is tud erőt meríteni, ezt most a saját bőrünkön tapasztaltuk meg. Szeretnénk megszerezni az ötödik helyet.
Adenike Olawuyi: Örülök, hogy az elmúlt mérkőzéseken egyre több lehetőséghez jutottam, de tovább szeretnék fejlődni. Ezúttal sajnos nem tudunk megnehezíteni a Szekszárd dolgát, mert hiába hajtottunk és nem adtuk fel, a statisztikai mutatókon is látszik, hogy ma jobb volt a hazai csapat.