NKA Universitas PEAC
Vasas Akadémia

1-0-ra vezet a Vasas Akadémia

2023. április 05.
1-0-ra vezet a Vasas Akadémia Az első mérkőzésen a Vasas Akadémia tudta érvényre juttatni akaratát a gyenge pécsi védelem ellen, így 78-69-re győzni tudott Milos Pavlovic együttese, amely 1-0-ra vezet a két győzelemig tartó párharcban.
Kiss Virág szerezte a mérkőzés első kosarát, sőt az első négy percben csapatunkból csak válogatott centerünk talált be. Jól kezdtek és lendületbe jöttek a piros mezes vendégek is, Smailbegovic triplájával 7-5-re vezetett Milos Pavlovic együttese. Kiegyenlített játékot láthattunk a folytatásban, ám a Vasas vezetett (7. perc 9-14). Néhány jó megoldással sikerült előrukkolnunk védekezésben és támadásban is, egy pontra meg is közelítettük Tóth Orsolyáékat (13-14). Folyamatosan igyekezett frissen tartani saját csapatát a két szakvezető cserékkel, az első negyed a vendégeké lett (17-20).

A vendégek a második negyed elején is dominálni tudtak, pontosabban, precízebben játszottak, remek labdákkal találták meg egymást Papp Klaudiáék, így fokozatosan elléptek (23. perc 22-29). Nálunk semmi nem akart összejönni, óriási problémáink voltak a védekezésben, a dobásaink is rendre kimaradtak, így tíz fölé nőtt a Vasas-előny (22-34). A fővárosiak 11-0-s sorozatát Sierra Calhoun zárta le egy ziccerrel (24-34), de közelebb nem tudunk kerülni a harcosabban, motiváltabban és az egyre nagyobb önbizalommal játszó, tizenöt pontos előnyre szert tevő Vasashoz (18. perc 28-43). Első sikeres triplánkat Laczkó Sári jegyezte, majd Kiss Virág büntetőivel apasztottunk a hátrányunkon (35-45), de tíz pont a nagyszünetre is megmaradt (37-47).

Bíztunk abban, hogy a második félidőre minden megváltozik és beáll a fordulat csapatunk játékába, ennek Ivana Katanic hangot is adott egy röpke pillanatra egy közeli kosárral. Keményebben próbált meg védekezni csapatunk, ami tiszavirág életűnek bizonyult, mivel okosan játszottak Milos Pavlovic tanítványai (43-56). Simon Zsófi kapta el a fonalat, két triplát is bevágott, puhult mindkét csapat védekezése. Jovan Gorec 49-62-nél időt kért, de hamarosan ugyanerre kényszerült 51-66-nál. Hibázott mindkét oldal elég sokat, a negyed végéig Laczkó Sári toldotta meg egy büntetővel pontjaink számát (52-66).

Egy-egy találat esett mindkét oldalon az első három percben, Salamon egy hárompontost, Ivana Katanic pedig egy duplát szerzett (54-69). Kiss Virág 2+1-es megoldásával tovább zárkóztunk, de még mindig jelentős előnnyel gazdálkodhatott a Vasas, Milos Pavlovic pedig remekül tűzben tartotta csapatát. Öt percen belül voltunk, több mint tíz pontos hátránnyal, reménytelennek tűnt a fordítás és egyre távolodott a győzelem esélye. Hosszan támadott a Vasas, taktikusan játszott az idővel, biztosan őrizték Madárék előnyüket, két perccel a vége előtt 64-78 állt a táblán. A végjátékra pályára került Rátkai Eszter is, a végére pedig tízen belülre tudtunk kerülni (69-78). A két győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezet a Vasas Akadémia, folytatás szombaton Pasaréten.

NKA Universitas PEAC – Vasas Akadémia 69-78 (17-20, 20-27, 15-19, 17-12,)
Pécs, 350. néző. V.: Nyilas István, Kovács Nimród, Földesi Ádám

NKA Universitas PEAC: Katanic 15, Calhoun 4, Wentzel 11/3, Gwathmey 4, Kiss 18. Csere: Simon 6/6, Olawuyi 7, Szücs -, Sanchez -, Laczkó 4/3, Rátkai -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka
Vasas Akadémia: Papp 6, Smailbegovic 12/6, Tóth 8, Salamon 7/3, Budácsik 6/3. Csere: Madár E. 16, Pardee 10/6, Szerencsés -, Nunn 13. Edző: Milos Pavlovic, Nenad Markovic

Jovan Gorec: Először is gratulálok a Vasasnak a győzelméhez. Mi nagyon rosszul játszottunk. Nem mintha nem akartunk volna, hanem a kontroll hiányzott. A szekszárdi meccs még mindig a fejekben volt. Össze kell kapnunk magunkat, remélem, ez a pofon jókor jött, és a következő két találkozót meg kell nyernünk, hiszen szeretnénk az Európa Kupában szerepelni jövőre.
Wentzel Nóra: Nagyon sok hibával játszottunk, mind védekezésben, mind támadásban, kevés jó periódusunk volt a meccsen, a Vasas pedig kihasználta ezt. Nem zártuk ki őket, így rengeteg támadó lepattanót szedtek, és ezekből könnyű kosarakat szereztek. Ki kell javítanunk a hibáinkat a következő mérkőzésig.
Milos Pavlovics: Büszke vagyok a csapatomra. Az egész meccsen agresszíven játszottunk. Egy idegenbeli találkozón, különösen ilyen rutinos játékosokkal és jó légiósokkal felálló csapat ellen minden labdáért meg kell küzdeni védekezésben és támadásban is. Leginkább azzal vagyok elégedett, hogy az egész meccs alatt a kezünkben tartottuk az irányítást.
Budácsik Dorottya: Nagyon boldogok vagyunk, hogy győzni tudtunk, szerintem nagyon jó mérkőzést játszottunk. Kitűnően védekeztünk, minden labdára csapatként ugrottunk, és a kispad is maximálisan támogatta a csapatot. Remélem, a lendületünk kitart szombatig.